Каталог статей
Меню сайту
Нові коментарі
Авторизация

Друзі сайту
Оновлення форуму
 • Работа в интернете (1)
 • Здоров'я спини (0)
 • літературний журнал "Дніпро" (1)
 • Ділимось поезією. (2)
 • Росла собі ялиночка (5)
 • От этого нельзя отказаться. (1)
 • Релігії світу та екологічне виховання молоді (57)
 • Еко-календар зі християнськими святами звязаними з природою (6)
 • Організація і проведення малотривалих таборів (6)
 • Цікаві місця мого регіону (13)
 • Категорії розділу
  Презентації [0]
  Статті [13]
  Сценарії заходів [0]
  Всеукраїнська толока [9]
  Интернет-конференция "Екоосвіта для збалансованного розвитку" [16]
  Ваш вклад в проект "Экологическое образование для устойчивого развития Украины"
  Хмара тегів
  Вестник Мечты ЗРЗ ПИТАНИЕ МАМА-86-Запорожье здоровье Вісник Мрії ВМ-НФ електронні відходи Мама-86 Республіка Мрія Мама-86-Запоріжжя живи органично Запорожье Экомарафон екомарафон Республика Мечта Запоріжжя конкурс екоосвіта Живи органічно
  Пошук
  Статистика  mail.ru

  Сегодня работали на сайте:

  Сейчас на сайте

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0

  Вітаю Вас, Гость · RSS 08.08.2020, 20:39

  Головна » Статті » Матеріали семінарів "Екоосвіта для ЗР" » Всеукраїнська толока [ Додати статтю ]

  Толока - комплексно силами скаутів Борислава й КАРПАТ
  Силами добровольців Асоціації "КОВЧЕГ" (www.spmu.narod.ru) і братніх організацій краю у Бориславі розпочалась Всеукраїнська толока очисткою парку, русел потічків та річок і джерел лікувальної "Нафтусі". З 21 березня учинилисме прибирати наш парк та стежки Центру Борислава й поступово ведеме висадку молодих смерек (350), дубів (77), сосен (12), буків (55), тисів (7), ялин (15), груш (4), черешень (15), яблунь (2), смородини (37) та інших лікувальних дерев, кущів та рослин силами добровольців та сиріт, скаутів та учнів бориславських шкіл! Як виявилося Всеукраїнська толока здатна викликати до життя й супутні скаутсько-ЕКО-будівельні ініціативи й навіть соціально-педагогічні та кулінарно-оздоровчі теж... Аж тут Голова міста зібра громаду й назначив: буде у центральнім парку культури й відпочинку зводити Музей-Скансен просто неба!Підтримуйме майбутній бориславский "Музей Архітектури Карпат" (назвім го до приміру так: "МАК"!

  Най МАКово рясніє дітей карпацких мрія!
  Най сМАКом станут кращим подвижницкі труди!
  Колись Юрко Дрогобич, наш КотерМАК в се вірив -
  Юнь! ЧуМАКами мудрости сіль радо возРОДи!

  У центрі Борислава, в самісінькому Парку культури і відпочинку колись знаходилася Музична школа. Туй натхненям Христовим учні Карпат творили ази арт-терапії та науки такі світочі русинського шкільництва, як Стефан Ковалів, Ірина Миколаєвич, Григорій Піцюра, Юрій Кльосов, неподалік випустилося понад 19 тис. талановитих школярів-українців.
  Останні роки ту ся тиняли безпритульні підлітки та молоді хлопці з дівчатами, які спрагли доброго спілкування, відкриття своїх талантів Богом даних. Посмоктували сок із пластикових пакетів, заїдали глютаматом натрію (із чіпсів) та викидають усі обгортки собі та іншим під ноги - простов траву чи по алейках, попід вікнами старовинної школи. Нині ся школа згоріла. І керівництво нашого міста планує врятувати парк Культури спорудженням Музею-скансена Карпатських старожитностей просто неба.
  Наші скаути-добровольці одразу сказали купно:
  "ВІДБУДУЄМЕ ГРОМАДОЮ !"
  Нині, в часі занепаду державних організацій, наше шкільництво (www.carpat.info) має почерпнути нові сили та відкрити "друге дихання" у традиційно-русиньскій царині: церковно-парафіяльній співпраці. Втямили хлопці та дівчата Прикарпатя на чолі з дияконом Олександром Парчевським же тілько з допомогою парафій парк Культури з Музеєм дерев'яного зодчества Карпат можна спорудити, би спасти центральтний парк для діточок, би разом навезти качель із чистого дерева, водяних млинів та вітряків з наших гірських сіл та містечок Бойківщини. "На наших очах, - ділиться Андрій Галелюк з Дрогобича, - ся праця стає молодіжним центром добровольців для наших дітей з Дрогобича, Стебюника й Борислава та Східниці!" Боротися із купами сміття по вул. Джерельній, Палія, що на Тустановичах і Мразниці, розчистити русла усіх потічків можливо лем об'єднаними силами парафій міста та краю!
  - Кидь найкращі сили творчої громади, - категорично каже хорист Покровського храму УПЦ, Андрій Качмарчик, - не підтримають проект, не поєднають щотижневі пожертви свого щирого труда на Центр, то як ся буде зміцнювати наша музикотерапія (лікування музикою), волонтерство, каніс-терапія та ЕКО-терапія краю?
  - Мені особисто дуже приємно і прибирати, і садити нові кущі й дерева, - розповідає учениця 8-ї школи Борислава Ніна Антошків, - і це для багатьох наших друзів та однолітків чудова можливість навчитися чогось більшого для природи, для свого майбутнього господарства, аніж втрачати час на зайвину в комп'ютерних сітках. Шкода тілько, що нині толока проводиться не так масово, як кілька років тому - треба щоб не тільки наші вчителі, але й усі родини, батьки та дідусі вийшли на вулиці й парки. Ото буде весело!
  До толоки школа за школою долучилися учні й дит.будинку та вихованці двох інтернатів. Кождий клас бере собі час найзручніший та територію, починаючи од свеї школи й прилеглих виярків. Волонтери залучили підтримку парафій УПЦ, ХВЄ та УГКЦ, щоб потім спільно з комунальними господарствами міста повивозити сміття та навіть нагодувати учнів-добровольців свіжоспеченими карпатськими андрутами.
  - Ми починали прибирати та садити кількома волонтерами, а завершуватимем, видать, сотнями добровольцюв! Доречно, що кияни нам переслали звукову колонку з клавішами: зробиме концерт стихійно-толочковий! Кождий учасник толоки зможе ся гостити бездріждевою випічкою з добровольчеського цеху "БОРИСЛАВСЬКІ АНДРУТИ", адже з 10 березня по 7 квітня наша освітянська громада збирає пожертви на випікання солодких андрутів. Вони будуть розвозитися волонтерами з концертамиу лічницях та закритих закладах краю! Юні серця добровольців спрагли живого спілкування із карпацкими чумаками, які мов по сіль наші прадіди - по мудрість Христову ідуть до старечих інтернатів хатин і квартир самотніх дідусів-бабусічок з добрим словом та допомогою щирого серця! Потрібно ще 8000 грн. пожертв для виготовлення лікувально-солодких подарунків немічним і самотнім з добровольчеського цеху "БОРИСЛАВСЬКІ АНДРУТИ" (http://www.carpat.info/arch11.html)

  Джерело: http://www.carpat.info/news
  Категорія: Всеукраїнська толока | Додав: (21.03.2012) | Автор: Андрусевич Тарасій
  Переглядів: 886 | Рейтинг: 5.0/1 |
  Всього коментарів: 0
  avatar
  Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2020
  Сайт управляється системою uCoz