My WebPage На Луганщині всі полігони ТПВ переповнені. Вони діють з порушеннями екологічних норм
21.10.2009
Об'єм твердих побутових відходів в області перевищує 10 млн. тонн. Про це сьогодні заявив начальник державного управління охорони навколишнього середовища в Луганській області Олександр Арапов.
Тільки за 2008 рік об'єм відходів, що знов утворилися, складає 4 млн. тонн.
При цьому система санітарного очищення охоплює 67% населення області. Тільки 55 населених пунктів мають схеми санітарного очищення. Всі полігони, що навіть діють, переповнені і експлуатуються з порушенням екологічних і санітарних норм.
Нагадаємо, що в січні цього року на сесії обласної ради була прийнята обласна програма «Поводження з ТПВ». Вона розроблялася під інвестиційні проекти.
«Передбачалося, і були охочі 2 компанії, які хотіли увійти на цей ринок в Луганській області», - розповів Олександр Арапов.
Це італійсько-польська і російська фірми. Олександр Арапов відзначив, що італійці з урахуванням кризи відклали свої плани по Луганській області. Що ж до росіян, Арапов підкреслив: «Є надія, що найближчим часом вони повинні до нас зайти для підписання договорів».
Програмою передбачений двохетапний збір ТПВ. Повинна бути обмежена кількість полігонів. Область була розбита на 6 зон, де повинні бути крупні полігони, на яких повинні бути обов'язково сортування, відбір органічного сміття для отримання біогазу і подальше пресування і утилізація того, що залишається на полігоні.
«Тобто близько 80% повинно було перероблятися і лише 20% підлягає похованню на полігоні», - додав Олександр Арапов.
На місцях планувалося побудувати перевантажувальні станції. Цією програмою охоплена вся область.
Також Олександр Арапов відзначив, що в області відсутні сміттєпереробляючі і сміттєспалюючі заводи.
При цьому він додав, що є категоричним супротивником сміттєспалювальних заводів. «Для того, щоб придбати справжній сучасний сміттєспалювальний завод, потрібні колосальні кошти. Вони коштують 100 мільйонів доларів і більше... Якщо купувати нам, можете уявити собі, який у нас повинен бути тоді тариф по збору сміття», - підкреслив він.
За словами Олександра Арапова, вже починається реалізація проекту по будівництву біогазових установок, завдання яких — вести розробку метану у вугільних пластах і утилізувати газ звалища, зокрема, на Александрівському полігоні ТПВ.
Джерело: lugansk.proua.com