http://eko.portal.lviv.ua/news/2009/09/09/122636.html 22 вересня – день без автомобіля Еко.portal.lviv.ua / 09.09.2009 12:26 Державна екологічна інспекція в Львівській області закликає всіх небайдужих громадян відмовитись 22 вересня від використання автомобілів, долучившись таким чином до акції «День без авто». Основна мета заходу - привернути загальну увагу до негативного впливу автомобілів на здоров’я людей та навколишнє середовище, а також до можливостей вирішення цієї проблеми.
Значний внесок у забруднення атмосферного повітря вносить автотранспорт внаслідок інтенсивного руху в містах області та по автомагістралях. За останні 5 років у Львові зафіксовано збільшення кількості приватних авто на 20%, що призвело до збільшення кількості викидів на 10%.
За даними обласного управління статистики, викиди забруднюючих речовин від пересувних джерел у 2008 році становили – 134,5 тис. т, що на 46% більше порівняно з 2006 роком.
«Ми підготували інформаційні матеріали і поширили їх у районах області з закликом 22 вересня відмовитися від поїздок автотранспортом, а також рекомендації для оптимізації використання паливних матеріалів» - повідомив О. Ягоцький – начальник Держекоінспекції в Львівській області.
Для довідки
Традиційно Днем без авто проголошено 22 вересня, проте акції відбуваються протягом тижня. Вперше акцію було проведено в Парижі у 1998 р. – для приватних автомобілів були закриті старі квартали столиці. Щоб починання не мало негативних наслідків, були введені додаткові маршрути громадського транспорту, платня за проїзд зменшена, активно працювали прокати велосипедів. Хоч "безмашинними" було оголошено лише два райони, це вплинуло й на іншу частину міста – вміст в повітрі оксиду вуглецю зменшився в цей день на 15%, а кількість велосипедистів зросла втричі. Ідеєю Дня без авто захопилися не лише французи – він став загальноєвропейським, цього року День без авто відзначається також в Аргентині, Бразилії, Канаді і на Тайвані.
http://galinfo.com.ua/news/56052.html
22 вересня – День без авто 09 Вересня 2009 11:47
Державна екологічна інспекція в Львівській області закликає всіх небайдужих громадян відмовитись 22 вересня від використання автомобіля, долучившись таким чином до акції «День без авто». Основна мета заходу - привернути загальну увагу до негативного впливу автомобілів на здоров’я людей та навколишнє середовище, а також до можливостей вирішення цієї проблеми. Про це повідомили представники Інспекції.
Значний внесок у забруднення атмосферного повітря вносить автотранспорт внаслідок інтенсивного руху в містах області та по автомагістралях. За останні 5 років у Львові зафіксовано збільшення кількості приватних авто на 20%, що призвело до збільшення кількості викидів на 10%.
За даними обласного управління статистики, викиди забруднюючих речовин від пересувних джерел у 2008 році становили – 134,5 тис. т, що на 46% більше порівняно з 2006 роком.
«Ми підготували інформаційні матеріали і поширили їх у районах області з закликом 22 вересня відмовитися від поїздок автотранспортом, а також рекомендації для оптимізації використання паливних матеріалів» - повідомив О. Ягоцький – начальник Держекоінспекції в Львівській області.
http://pryroda.in.ua/blog/den-bez-avto/
22 вересня в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день без автомобілей. В цей день в ім’я довкілля та здоров’я, люди пересядуть на громадський транспорт, велосипеди чи стануть пішоходами. Велика кількість експертів вважають, що саме збільшення кількості вуглецю в атмосфері рано чи піздно стане причиною глобальної зміни клімату Землі.
Щоразу заводячи двигун автомобіля, ми прискорюємо зміни клімату - адже СО2 переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло. Вже сьогодні добре помітні наслідки глобальної зміни клімату: тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, океанські течії змінюють свій напрямок. Страждають тварини. Наприклад, гинуть білі ведмеді - крига, на якій вони полюють, з'являється на місяць пізніше і тане раніше, ніж півстоліття тому.
Здається, що такі глобальні явища повинні бути предметом уваги урядів і всесвітніх організацій. Але сьогодні мова йде про участь кожної людини і прості повсякденні дії людей.
Наприклад, відмовтесь від авто тоді, коли це можливо!
Коли у Франціїї в 1998 році вперше був проведений день без автомобіля, результатаи для столиці були вражаючі. Вміст СО2 в паризькому повітрі в цей день зменшився на 15%.
22 вересня пять років тому в міжнародній акції "День без автомобіля" взяли участь 1353 міст в 37 європейских країнах .
З 16 вересня цього року розпочався тиждень «Свіже повітря для всіх». Мета тижня – звернути увагу на моживість пересуватись, не шкодячі довкіллю, зменшити використання особистого транспорту, підвищити свідомість учасників дорожнього руху для створення сприятливого та безпечного навколишнього середовища .
Всі ці дії та їхні наслідки можливі в разі свідомого ставлення людей до довкілля. Піклування про наслідки таких звичних дій, як поїздка автомобілем на роботу, залишена лампочка, що даремно освітлює пусте приміщення чи викидання сміття на узбіччя.
За браком інформації далеко не всі усвідомлюють небезпеку і не готові поступитися власним комфортом заради покращення ситуації на планеті.
Змінити ставлення та надати допомогу у виборі екологічного стилю життя потрібно і можливо. Необхідна системна та постійна робота по ліквідації необізнаності і наданні впевненості, що твої прості дії можуть зберегти простір для існування прийдешнім поколінням. Така робота має бути інформаційною, але ще більше – освітньою, що починається змалечку.
Так, наприклад, навчальний курс «Уроки для стійкого розвитку» в 7 класі в темі «Енергія» пояснює учням, що нафта є невідновлюваним ресурсом: якщо вона вже використана, то це – назавжди. В глобальному масштабі спалювання палива призводить до збільшення вмісту вуглекислого газу, що, в свою чергу, сприяє зміні клімату на нашій планеті.
Можливо, вже час для нас навчитися використовувати розумно наше дорогоцінне пальне і більше дбати про навколишнє середовище?
Підручник пропонує подумати і зробити певні дії, щоб заощадити гроші, допомогти природі та зберегти ресурси, які наша планета створювала мільйони років.
Ось невеличкий зразок таких дій, що пропонує підручник:
ЧОМУ ДІЯТИ
Для подорожей, де твоєї власної енергії не зовсім достатньо, порівняй види транспорту: автобуси менш забруднюючі, ніж машини та поїзди; трамваї і тролейбуси – кращі, ніж дизельні автобуси.
ЯК ДІЯТИ
Зроби список маршрутів, якими Ти можеш подорожувати до школи або поза школою. З’ясуй, чи твоя подорож здійснюється менш забруднюючим довкілля видом транспорту, перевір розклади та ціну. Пам’ятай про це, коли плануєш свої нові подорожі. Обговори з іншими домашніми, чи ще хтось хоче взяти участь в цьому разом з тобою. Ти покращуєш якість повітря, економиш пальне чи електрику і робиш Світ кращим для кожного!
Можливо, що таке виховання з шкільних років викликає прагнення у молодої людини кожний крок звіряти (може вже й підсвідомо) з необхідністю залишити чистим повітря, воду та природні ресурси наступним поколінням, і дасть змогу вижити людству, жити без збільшення екологічних проблем.
Можливо, якщо курс «Уроки для стійкого розвитку» стане поширеним у багатьох школах України, День без автомобіля стане звичним, масовим і українці почнуть відчувати необхідність приєднатися до міліонів тих, хто користується велосипедом чи громадським транспортом замість автомобіля.
Всього ж про "День без автомобіля" оголошено в тисячах міст світу, так що біля 100 міліонів людей залишать свої машини "на приколі" і скористаються велосипедом чи на один день перетворяться на пішоходів.
Ігор Сущенко http://www.intv-inter.net/article/160255/
На Львівщині пройде акція "День без автомобіля" 13.9.2009 14:17
22 вересня у Львівській області пройде акція "День без автомобіля". Мешканців Львова та області закликають відмовитися цього дня від використання автівок.
Ініціатором заходу є Державна екологічна інспекція області.
Як відомо, значним джерелом забруднення атмосферного повітря є автотранспорт.
За даними Держекоінспекції, за останні п`ять років у Львові зафіксовано збільшення кількості приватних автомобілів на 20%, що призвело до збільшення кількості викидів на 10%.
"Ми підготували інформаційні матеріали і розповсюдили їх у районах області із закликом 22 вересня відмовитися від поїздок на автотранспорті, а також рекомендації для оптимізації використання паливних матеріалів", - повідомив УНІАН начальник Держекоінспекції у Львівській області Олег Ягоцький.
Вперше акція "День без автомобіля" була проведена в Парижі 1998 року - для приватних автівок було закрито старі квартали столиці. В результаті вміст у повітрі окису вуглецю (СО2) зменшився цього дня на 15%.
"День без автомобіля" став загальноєвропейським. Цьогоріч акція пройде також в Аргентині, Бразилії, Канаді і на Тайвані.
У Києві подібна акція вперше відбулася торік. Її організаторами виступили, зокрема, фестиваль "Артполе" (екс-"Шешори") й Асоціація велосипедистів Києва.
На сайті акції наголошується, що "День без авто" успішно відбувся, але при цьому мається на увазі запланований велопробіг. Про те, чи приєдналися до заходу затяті київські автомобілісти, не згадується.
Як свідчить офіційна статистика, протягом року в атмосферу Києва потрапляє близько 200 тисяч тонн викидів, з них - близько 170 тисяч тонн викликано автомобільним транспортом.
Торік учені з Бостона встановили, що діти, які живуть у містах з інтенсивним автомобільним рухом мають коефіцієнт інтелекту і пам`яті нижчий, ніж їхні однолітки, які дихають чистим повітрям.
При цьому, на думку дослідників, забруднене автотранспортом навколишнє середовище справляє такий само негативний ефект на інтелект дітей, коли б їхні матері викурювали по десять сигарет щодня під час вагітності.
newsru.ua
За достовірність і вірогідність матеріалів несе відповідальність автор, редакція INTV не відповідає за помилки у новинах із інших сайтів. INTV послуговується офіційним правописом України.
|