У Львові з’явилися бізнесмени з тваринами. У центрі міста, на площі Ринок, на Замкові горі, біля Оперного театру мешканці міста помітили людей, які тримають екзотичних та домашні птахів – орлів, соколів, голубів, і пропонують свої послуги щодо «спілкування» із тваринами.
«До Західно-українського товариства почали надходити скарги від мешканців Львова, – каже Андрій Курач, президент ЗУТЗТ, – людям не подобається це явище. Ми всі прекрасно розуміємо, що такий бізнес побудований на жорстокому поводженні із тваринами. Фотографування із тваринами заборонено у багатьох містах Криму та у містах Києві та Одесі. Відчувши загрозу своєму бізнесу у цих містах, ділки переїхали до Львова, тому ми мусимо докласти зусиль та зупините цей процес ще на початковій стадії».
Згідно українського законодавства, а саме, Постанови Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 р. №1175 «Про затвердження Порядку видачі дозволу на проведення заходів із залученням тварин» та Кодексу України про адміністративні правопорушення такий вид діяльності на законних підставах можливий, якщо наявні такі документи: дозвіл від Міністерства екології та природних ресурсів на право володіння та використання дикої тварини у комерційних цілях, особливо, якщо тварина занесена до «Червоної книги України»; дозвіл від центрального органу ветеринарної служби на використання тварин у такій діяльності, який має оновлюватися кожні 30 днів; документи юридичної чи фізичної особи, які підтверджують легальність та законність такої діяльності, тобто підтвердження державної реєстрації суб'єкта господарювання або одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності; угода між підприємцем чи юридичної особою з органами місцевої влади.
«За нашими даними представники ветеринарної служби м.Львова вже реагували на ситуацію та перевіряли декого з «бізнесменів», частина з яких просто втекла, – каже Наталя Куба, ЗУТЗТ, – але комплексного рейду із залученням органів МВС, ветеринарної служби, екоінспекції та представників громадськості поки що не відбулося. Ми знаємо, як такі люди ставляться до тварин – аби вони поводилися спокійно, їх накачують седативними препаратами, тварини існують у неприродних умовах, повністю порушений їх фізіологічний стан, більшість із них після туристичного сезону гине. І безумовно така незаконна діяльність несе загрозу здоров’ю людей. Через відсутність регулярного ветеринарного огляду та в результаті експлуатації тварин у вечірні години, коли птахи мають відпочивати, простіше кажучи, спати, відбуваються порушення фізіологічного стану птахів, у них знижується імунітет. Через це вони починають хворіти на орнітози, гострі інфекційні захворювання, які передаються людині. Поки у Львові такий небезпечний бізнес не набув масового характеру, ми спільно з місцевою владою мусимо зупинити його ще у зародковому стані, а саме – заборонити використання диких та домашніх тварин з комерційною метою на вулицях Львова».
«Звертаємось до всіх небайдужих мешканців Львова, ви можете зупинити цей шкуродерський бізнес, - каже Наталя Вишневська, ЗУТЗТ, - звертайтеся зі скаргами до органів місцевої влади, чим більше буде таких звернень, тим скоріше ми зможемо разом зупините це явище».
Корисні посилання: Приклад звернення до Львівської міської Ради - https://docs.google.com/document/d/1QbCM0krGEDyM6SpA4kr_kioQDyclZRfn9s0bLbZ10ls/edit?pli=1
Журналісти про пташиний бізнес у Львові, коментарі обурених мешканців та гостей міста - http://zaxid.net/blogs/showBlog.do;jsessionid=3A824F4BE3EC72ABBEF5820404071E32?pidrizani_orli_u_lvovi&objectId=1296244
Фото - https://plus.google.com/photos/115111770137422025322/albums/5941638828676462737?ie=UTF-8 |