Меню сайту
Нові коментарі
Авторизация

Друзі сайту
Оновлення форуму
  • Закарпатська область (3)
  • Дом для Ваших родных (0)
  • Конференції, зїзди, семінари (38)
  • Наші печатні видання (15)
  • Релігії світу та екологічне виховання молоді (58)
  • Работа в интернете (1)
  • Здоров'я спини (0)
  • літературний журнал "Дніпро" (1)
  • Ділимось поезією. (2)
  • Росла собі ялиночка (5)
  • Категорії розділу
    Новини тільки дитячих організацій [623]
    Інші новини [186]
    Хмара тегів
    Вестник Мечты ЗРЗ ПИТАНИЕ МАМА-86-Запорожье здоровье Вісник Мрії ВМ-НФ електронні відходи Мама-86 Республіка Мрія Мама-86-Запоріжжя живи органично Запорожье Экомарафон екомарафон Республика Мечта Запоріжжя конкурс екоосвіта Живи органічно
    Пошук
    Календар
    «  Октябрь 2009  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
       1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031
    Статистика



    mail.ru

    Сегодня работали на сайте:

    Сейчас на сайте

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Вітаю Вас, Гость · RSS 16.04.2024, 22:23

    Головна » 2009 » Октябрь » 21 » Львів може споживати удвічі менше природного газу
    Львів може споживати удвічі менше природного газу
    18:41
    20 жовтня 2009 року у приміщенні Львівської міської ради відбулось представлення дослідження потенціалу енергоефективності будівель Львова. 

    Не дивлячись на те, що у багатьох випадках комфортна температура у приміщеннях не забезпечується, споживання тепла є значним. Так, у 2008 році споживання тепла всіма будинками, спорудженими після 1945 року, становило майже 900 ГВт-год. Ця цифра означає споживання біля 100 млн кубічних метрів природного газу. Зараз ціна такої кількості газу становить близько 26 млн. доларів, що означає 71000 доларів щоденно. Проведені експертами розрахунки та чеський досвід беззаперечно свідчать – уже за нинішнього розвитку технологій споживання тепла для опалення будинків можна скоротити щонайменше удвічі. Така економія може бути досягнута завдяки термомодернізаціям будівель. При цьому, проведення утеплення будівель не лише зменшить залежність від імпортованих енергоносіїв, а й зменшить платежі за опалення, створить нові робочі місця та значно поліпшить комфортність приміщень. 

    Дослідження базується на реальних даних про споживання тепла львівським будинками та було виконано на основі оригінального ноу-хау, розробленого чеської компанією Порсенна. Об’єктивність та різноплановість дослідження забезпечена підбором учасників. Чеська сторона представлена Мартіном Мікескою з громадської організації Гнуті Дуга, Мірославом Шафареком та Томашом Ваніцким з приватної компанії Порсенна. Українська команда складається з начальника відділу енергоменеджменту Львіської міської ради Мар’яни Бохонко, ведучого інженеру департаменту енергоаудиту та когенераційних систем Центральної Енергосервісної Компанії «ЕСКО- ЦЕНТР» Сергія Свистюка, виконавчого директора Асоціації «Енергоефективні міста України» Анатолія Копця. Організацією дослідницьких робіт займався Андрій Мартинюк, Голова Ради рівненської Міської молодіжної громадської організації «Екоклуб». 

     «Будинки, що знаходяться у міській власності, зазвичай мають дуже значний потенціал економії енергії. Вони можуть стати лідером та чудовим прикладом з впровадження енергоефективних заходів. Люди постійно відвідують ці будівлі і зможуть бачити що і як робити» - зазначив пан Томаш Ваніцки. 

    «Ми маємо гігантське поле для діяльності у напрямку підвищення ефективності використання енергії. Не дивлячись на те, що у нашому місті уже багато зроблене, набагато більше ще потрібно зробити - зазначила під час представлення результатів дослідження пані Мар’яна Бохонко.

    Пан Мартін Мікеска розповів про чеський досвід стимулювання підвищення енергоефективності у будинках. «Ситуація з фінансування енергоефективності в Україні дуже подібна до ситуації у Чехія. Енергоефектиність у будівлях – це не лише найдешевший шлях скорочення викидів, але й шлях зменшити платежі за опалення. Крім того, інвестиції у енергоефективність створюють багато нових робочих місць у таких галузях як виробництво утеплюючих матеріалів, вікон та у будівництві» - говорить Мартін  

    Пан Сергій Свистюк розповів про напрямки реалізації зроблених розрахунків не тільки у м. Львові, а і в інших містах України на сьогодення, практичний досвід термомодернізації будівель в Україні з залученням іноземних інвестицій, як вихід рішення проблеми енергозбереження в житловому будинку. На думку пана Сергія, потенціал енергоефективності в Україні значний. Це підтверджують успішні приклади реновації житлових будинків у м. Ніжині, Чернігівської області, що впроваджується ТОВ «ЦЕК «ЕСКО ЦЕНТР».

    «Енергоефективність повинна стати вигідною. Для цього потрібно реформувати законодавство, що описує взаємовідносини у житлово-комунальному господарстві. Досі ця галузь найменше реформована і більше нагадує Радянський Союз, а не Європейський» - запевняє Андрій Мартинюк.

    Повний текст дослідження можна отримати за посиланням http://ecoclub.ukrwest.net/files/EE_lviv.pdf

    Проведене дослідження стало можливим завдяки фінансовій підтримці Міжнароджного фонду «Відродження».

     

    Контакти: 

    Мар’яна Бохонко 032 297 58 57 bokhonko@city-lviv.ua

    Сергій Свистюк 044 520 09 12, 050 61 101 69 svistyuk@rambler.ru

    Андрій Мартинюк 0362 237024 ecoclub@ukrwest.net

    Переглядів: 762 | Додав: ecorezerv | Рейтинг: 0.0/0 |
    Всього коментарів: 1
    avatar
    1
    "Львів може споживати удвічі менше природного газу". А чому не споживає?
    Чому Львів заборонив встановлювати автономне опалення. Сам займався цією проблемою. Два роки вів переписку. пройшов всі інстанції - від ЖЕКу до ВР і президента. А віз і нині там. Можна багато говорити про енергоефективність, а де результати. Люди самі, за власний кошт, міняють старі вікна і двері на більш теплоізоляційні. Самі, за власний кошт, проводять теплоізоляцію стін. Допомоги від держави в цій справі нуль. Можливо навіть навпаки, як би держава не заважали зі всіма своїми дозволами та погодженнями, справа рухалася би швидше.
    Така сама доля спіткала і наші наміри поставити лічильник теплової енергії.
    Аналогічна ситуація і з тими хто хоче зробити дах, там де дах суміщений зі стелею. Мало того що люди за власний кошт готові все це робти, так ще держава вимагає певні суми за різні папірці (дозвола, погодження, і т.д).
    Можливо таку конференцію потрібно було проводити за участю громадськості, запросити простих жителів Львова, які кожен день стикаються з цими проблемами.
    Можливо серед посадовців і є люди який турбує ця проблема, але такі мені поки що такі не зустрічалися.
    Тому цю статтю прошу читати досить критично.
    "Не все так добре в нашому домі"
    avatar
    Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2024
    Сайт управляється системою uCoz