16-17 листопада 2017 року у приміщені обласної бібліотеки ім. О. Гончара відбувся VII Міжнародний Екологічний форум «Чисте місто. Чиста ріка . Чиста планета.». Головними організаторами форуму із року в рік є Херсонська торгово -промислова палата», а постійними партнерами – Управління освіти Херсонської міської ради. Форум проходить за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. Місія Форуму - сприяння конструктивному діалогу та формуванню партнерських відносин, основаних на довірі, між суспільством та владою, підвищення ступеня участі громадськості у вирішенні актуальних завдань сталого розвитку регіонів та захисту навколишнього середовища. Основні цілі Форуму: - взаємодія органів державної влади, місцевого самоврядування, представників науки, бізнес-спільноти, громадськості у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів; - розробка рекомендацій щодо ефективного та комплексного вирішення завдань раціонального природокористування, екологічного оздоровлення територій та економічного розвитку в рівновазі з природою. Завдання Форуму: - привернути увагу вчених, політиків, громадськості до питань сталого розвитку, взаємовигідного міжнародного співробітництва у сфері забезпечення сприятливого середовища, збереження біологічного різноманіття, раціонального використання природних ресурсів; - сприяти переходу на "зелений" шлях розвитку урбанізованих територій та просування принципів "Зеленої" економіки "з метою підвищення екологічної безпеки та енергоефективності національної економіки; - обговорити коло питань та виробити рекомендації щодо відродження та збереження екосистем Дніпровського басейну; розвитку сучасних технологій у агропромисловому комплексі; пропагувати органічне землеробство та виробництво екологічно безпечної продукції; вивчити умови виходу оригінальної органічної продукції на європейський та світовий ринки; вивчити і узагальнити міжнародний досвід роботи водних басейнів; - запропонувати способи управління екологічними аспектами туристичної галузі з метою підвищення її привабливості в регіонах і, в цілому, в Україні; - розглянути шляхи екологічної оптимізації заповідного та природно-рекреаційного комплексу; - сприяти формуванню глибокого інтересу до екології людини, вивчення основних тенденцій розвитку екології здоров'я, виховання екологічної культури та формування екологічної відповідальності; - створити дискусійний майданчик для обговорення громадських екологічних проектів та ініціатив. У секціях Міжнародного форуму взяли участь фахівці наукових і ділових кіл, громадськість, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, навчальних закладів. 16 листопада представники державних, громадських організацій, закладів освіти взяли участь у 2-х засіданнях за круглим столом: - «Природно-заповідний фонд Півдня України: стан, проблеми системи управління та використання, перспективи його розвитку»; - «Місто. Енергоефективність, Дії».
У першому засіданні взяла участь голова ХМДГЕО «ЛАСТІВКА», методист Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Василенко Лариса Михайлівна., яка виступила з доповіддю на тему: «Співпраця закладів освіти та заповідних територій з метою проведення літніх екологічних експедицій та польових практик».
17 листопада відбулася мікс- конференція «Екологічна культура – шлях до сталого розвитку та енергонезалежності України», учасниками якої були керівники закладів освіти, відповідальні за екологічну роботу в школах та позашкільних закладах, методисти дошкільних закладів освіти, педагогічні працівники, батьки, лідери шкільних екологічних клубів та представників Міського учнівського парламенту. На конференції заклади презентували досвід роботи з питань формування екологічної культури в урочній, виховній та родинній системі.
Чимало виступів підготували вихованці МАН, учні закладів освіти: - «Вплив ураженності ляща плероцеркоїдами на якість свіжої риби», Пономаренко Софія. Керівники: Борткевич Лариса Вікторівна, к.б.н., керівник секції МАН ХЦДЮТ, Галицька Наталія Євгенівна, вчитель біології ЗОШ №24; - «Оцінка якості води дельти Дніпра за водними макрофітами», Величко Наталія. Керівники: Берднікова Олена Генадіївна, к.с.-г.н., доцент ХДАУ, керівник секції МАН ХЦДЮТ, Зубко Наталія Іванівна, вчитель біології ЗОШ №27; - «Вплив технічного стану водопровідної мережі на якість питної води в місті Херсоні», Раймс Микола Джексон. Керівники: Ладичук Дмитро Олександрович, к. с.-г. н., доцент ХДАУ, керівник секції МАН ХЦДЮТ Остапішина Ольга Едуардівна, вчитель біології ЗОШ №53; - Вивчення понто-каспійської фауни Національного природного парку «Ніжньодніпровський», Петров Микита та Заглада Ігор. Керівники: Борткевич Лариса Вікторівна, к.б.н., керівник секції МАН ХЦДЮТ, Бурлака Людмила Іванівна вчитель біології ЗОШ № 46. У рамках Міжнародного Екологічного форуму 6-10 листопада у дошкільних та загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах відбувся тиждень екології «Екологічна культура – шлях до сталого розвитку та енергонезалежності України», під час якого проведено багато екологічних заходів та конкурсів. Найкращі конкурсні роботи були представлені на багатьох виставках у фойє бібліотеки, щоб усі охочі могли помилуватися творчістю херсонських дітлахів, педагогів та батьків. Робота в рамках Форуму продовжується, адже прийнята резолюція намітила нові вектори екологічної роботи для колективів закладів освіти, громадських організацій і для влади. |