3-го жовтня після тижневого перебування в Криму повернулася учениця 11-Б класу Горлівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 14 – багатопрофільний ліцей «Лідер» – Савченко Катерина, яка перемогла у відкритому відбірковому конкурсі на право стати учасницею другої Осінньої молодіжної школи.
Сьогодні вона з радістю ділиться своїми враженнями від участі в цьому міжнародному заході.
Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні та ЗООО «ОПП «ВЗАЄМОДІЯ» з 26 вересня по 1 жовтня 2011 в Криму на базі молодіжного табору «Мандарин», було проведено Осінню молодіжну школу «Нові медіа як інструмент громадської активності у вирішенні екологічних питань». Її учасниками стали 40 українських учнів шкіл та студентів віком 17-21 рік, які цікавляться вивченням ролі громадської думки, зв’язків із громадськістю, діяльності медіа тощо. Відбір відбувався на підставі відкритого конкурсу, а саме учасники мали заповнити анкету, виконати завдання та відправити за електронною адресою.
Основною метою проекту було оволодіння навичками запуску кампаній громадянської активності, що включають розробку кампанії, використання можливостей соціальних мереж та інших веб-ресурсів для формування громадської думки та активності, досягнення результативності дій.
Формат школи передбачав проведення семінарів, тренінгів, а також ігор.
Складно описати мої почуття, коли мені подзвонила Ірина Куратченко – директор осінньої школи,та повідомила, що я стала учасницею проекту. Я майже не мала уяви про те, що мене очікує. Дивлячись на вік інших учасників я розуміла тільки одне – багато нової та цікавої інформації не уникнути. До того ж усі ми зібрані із різних куточків нашої країни! Трохи лячно було їхати, проте усі мої сумніви та хвилювання враз зникли тільки-но я побачила усі ці сяючі дружелюбні обличчя, які щирою посмішкою зустрічали кожного, хто приїхав. Настрій склався одразу.
Ще за кілька днів до нашого приїзду ми були розділені по трьох загонах, у яких мали ходити на лекції, готувати проекти, ідеї та інше. Коротше кажучи, мали бути командою на 5 днів. В кожному загоні був модератор та волонтери (учасники попередньої школи), які допомагали нам не тільки досягти результатів, але й насправді стати одним для одного чимось більшим, аніж просто командою. Усі ми стали трьома маленькими родинами, які об’єдналися в одну велику.
По прибуттю нам видали блокноти, у яких чітко був зазначений розклад. Вистачило тільки зазирнути,щоб зрозуміти, що вільного часу можна не чекати, а нудьгувати й тим паче буде ніколи. В перший же день, на нас чекали три різні лекції та представлення загонів на відкритті школи. Кожен день розпочинався із зарядки (після якої усі бажаючі йшли купатися в морі) та мав свої незвичні заходи. Лекції нам проводили І.Куратченко, Н.Колесникова, С.Сухобойченко, В.Мороз, С.Аніськовта А.Білецький. Основною задачею було створення кінцевого продукту кожного загону – екологічного проекту. Учасники розробляли стратегію, визначали цілі, задачі проекту та, певна річ, переходили до його реалізації. Ми також вивчали організацію роботи в команді, фандрейзинг, методи адвокації громадських ініціатив, роботу з відео, мережею інтернет та багато іншого.
Окрім цього, кожного вечора на нас чекала розважальна програма. Так на другий день всі приймали участь у квесті з двома типами завдань – на логіку та пошук. Квест допоміг укріпити дружні стосунки між учасниками проекту та зміцнити командний дух. На третій день кожен ще раз відчув гордість за свою державу, посилив патріотичний дух на вечірній програмі Ukrainian day. Ми танцювали, грали в ігри, співали українських пісень, неймовірно тепло та весело проводили час. Саме у цей день я відчула повною мірою, наскільки важливі такі проекти для молоді. На очах поблискували сльози від щастя та суму, бо будь-який проект має кінець. Особисто я відчула себе частиною нашої держави, культури, великої родини, де кожен день на вечірніх шерінгах ми відкривали один одному свої почуття, думки, душу, та ставали одним цілим у величезному колі друзів.
29 вересня місця для суму й бути не могло! Адже на вечір був запланований КВК! Ось цього вечора ми насміялись, як ніколи, були дотепними, веселими та кмітливими.
Останній повноцінний день мав неабияке значення для кожного. Адже саме на цей день був запланований флешмоб у Севастополі! Ідею людини як найбільшого смітника запропонувала наша команда, яка складалася з 4 чоловік. Шляхом голосування було обрано саме нашу ідею. І вже 30 вересня о пів на шосту вечора рух розпочався. Усе знімалося на камеру, ролік розміщений на порталі YouTube. Цього ж вечора кожна команда презентувала свої проекти, які мають й надалі розвиватись. Вечір скінчився дуже яскраво, із тортами, піснями, зворушливими словами, та сумними посмішками, адже дні перебування у школі скінчились.
1 жовтня кожен із нас отримав свій сертифікат, диск із матеріалами та флешку.
Розставалися із сльозами на очах та теплом на душі. Неймовірно передати словами, як я вдячна рідній школі за допомогу, ДЕА "Зелена Країна" за надану інформацію та організаторам проекту за чудову нагоду отримати стільки нової корисної інформації та зустріти нових друзів.
Наостанок, маю звернутись до молоді: вірте в себе, приймайте участь, пробуйте! Ви маєте це відчути!
Савченко Катерина, учениця 11-Б
ГНВК «ЗОШ №14 – ліцей «Лідер»
м. Горлівка |