Меню сайту
Нові коментарі
Авторизация

Друзі сайту
Оновлення форуму
 • Работа в интернете (1)
 • Здоров'я спини (0)
 • літературний журнал "Дніпро" (1)
 • Ділимось поезією. (2)
 • Росла собі ялиночка (5)
 • От этого нельзя отказаться. (1)
 • Релігії світу та екологічне виховання молоді (57)
 • Еко-календар зі християнськими святами звязаними з природою (6)
 • Організація і проведення малотривалих таборів (6)
 • Цікаві місця мого регіону (13)
 • Категорії розділу
  Новини тільки дитячих організацій [564]
  Інші новини [185]
  Хмара тегів
  Вестник Мечты ЗРЗ ПИТАНИЕ МАМА-86-Запорожье здоровье Вісник Мрії ВМ-НФ електронні відходи Мама-86 Республіка Мрія Мама-86-Запоріжжя живи органично Запорожье Экомарафон екомарафон Республика Мечта Запоріжжя конкурс екоосвіта Живи органічно
  Пошук
  Календар
  «  Январь 2016  »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
  Статистика  mail.ru

  Сегодня работали на сайте:

  Сейчас на сайте

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0

  Вітаю Вас, Гость · RSS 08.08.2020, 20:43

  Головна » 2016 » Январь » 28 » В Запоріжжі почнеться реалізація першого Плану забезпечення безпеки води - відбувся «круглий стіл» (+15 фото)
  В Запоріжжі почнеться реалізація першого Плану забезпечення безпеки води - відбувся «круглий стіл» (+15 фото)
  10:09

  27 січня, у середу, у приміщенні Запорізького НВК №19 за адресом Микояна, 6а в рамках запорізької регіональної програми мережевого проекту «Забезпечення рівного права на воду і санітарію» ВЕГО «МАМА-86» відбувся Круглий стіл для працівників освітніх закладів міста «План забезпечення безпеки води (ПЗБВ) для місцевої громади – досвід Запорізького НВК №19».

  Круглий стіл був організований МЕГО «Мама-86-Запоріжжя» з метою ознайомлення зацікавлених сторін з особливостями впровадження інструменту «ПЗБВ», розробленого Європейським регіональним бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, та задля обговорення проблемних питань мінімізації ризиків для здоров’я учнів та працівників шкіл міста, пов’язаних зі станом систем водопостачання-водовідведення та з показниками якості питної води та санітарії.

  Саме в ЗНВК №19 у жовтні-грудні 2015 року розроблявся перший ПЗБВ в Запорізькому регіоні для невеличкої громади. Робоча група, до якої увійшли фахівці у сфері інженерних споруд водопровідних та каналізаційних комунікацій, медичні працівники, педагоги-організатори інформаційно-просвітницьких заходів, працювала над стратегічним плануванням покращення системи водопостачання та водовідведення школи, що охоплює декілька будівель, розташованих у різних мікрорайонах Шевченківського району обласного центру. 

  В ході Круглого столу відбулася презентація основного продукту діяльності робочої групи місцевих експертів: збірника матеріалів «План Забезпечення безпеки води для місцевої громади». Як відомо, саме інструмент «ПЗБВ» у розвинутих країнах світу розглядається як найбільш дієвий спосіб, що дозволяє безперебійно забезпечувати споживачів безпечною питною водою.

  Печатне видання, що отримали учасники заходу, є скороченою версією електронного посібника, який наразі готується до публікації у мережі Інтернет, - відмітив голова Запорізького відділення ВЕГО «МАМА-86», Андрій Єлькін.

  Він розповів про діяльність осередка в рамках мережевого проекту, про досягнення та перспективи проекту ЗРПВС, доповів про виконані роботи, зокрема, про ситуаційний аналіз щодо забезпечення рівного права на воду і санітарію в Запорізькому регіоні.

  Ганна Тандура, голова експертної робочої групи з розробки ПЗБВ на місцевому рівні, директор Запорізького НВК №19, підсумувала роботу експертів та розповіла про виявлені ризики для здоров’я учнів, що пов’язані з системою водопостачання (ВП) та водовідведення (ВВ) школи-комплексу. У випадку ЗНВК №19, у зв’язку з застарілими водопровідними комунікаціями, корозійною зношеністю труб відмічаються проблеми, пов’язані з доступом до безпечної питної води школи-комплексу. При цьому, - відмітила керівник НВЗ, - підхід до вирішення цих та інших проблем, основою якого є ПЗБВ, вже доказав свою ефективність при застосуванні в локальних системах водопостачання.

  Нажаль, не дивлячись на запрошення організаторів заходу, Запорізьке міське управління Держсанепідслужби в Запорізької області не знайшло можливості делегувати своїх представників для участі у роботі круглого столу, але були надані коментарі у вигляді офіційного листа, в якому пояснюються результати роботи управління щодо хімічного та санітарно-біологічного контролю якості питної води в місті Запоріжжі, зокрема, в навчальних закладах.

  У листі йдеться про таке:

  «Протягом  2015 року відібрано 167 проб води р. Дніпро (в тому числі і на водозаборах) на санітарно-хімічні показники, зареєстровано 4 проби (2,4 %), які не відповідають гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними показниками.

  Мешканці міста споживають і використовують питну воду після водопідготовки на двох водопровідних спорудах.

  Санепідслужбою міста для проведення соціально-гігієнічного моніторингу об'єктів зовнішнього середовища визначено 51 контрольну точку відбору проб питної води на об'єктах централізованого водопостачання та водорозподільчої мережі, які повністю дають можливість оцінити технічний стан та провести аналіз якості води, що подається населенню.

  За 2015 відібрано 456 проб на санітарно - мікробіологічні і 771 на санітарно -хімічні показники, відсоток нестандартних проб  у 2015 році за бактеріологічними показниками – 4,17 %, за санітарно-хімічними показниками - 6,3 %.

  У тому числі при підготовці до нового 2015-2016 навчального року та згідно письмових звернень керівників навчально-виховних закладів (після проведення ремонтних робіт) були проведені лабораторні дослідження питної води. Усього –досліджено 294 проби на санітарно-хімічні показники (6 відхилень 2%) та 311 проб на мікробіологічні показники (25 відхилень 8%). Після проведення промивки водогіної системи проведені повторні контрольні дослідження, усі проби питної води без відхилень».

   

  В ході другої сесії круглого столу представники  робочої групи «ПЗБВ» виступили з презентаціями:

  Галина Сергєєва, заступник директора з НВР, експерт РГ з питань оцінки стану системи ВП і ВВ, повідомила про етапи виконання робіт, охарактеризувала стан водопровідної та каналізаційної системи шкільних будівель, презентувала першочергові та далеко строкові заходи з покращення доступу до безпечної питної води та санітарії.

  Ірина Ланг, представник медичної служби навчального закладу, експерт РГ з питань ризиків для здоров’я, показала динаміку захворювань за 2013-2015 роки, пов’язаних з питною водою та санітарією, акцентувала увагу на пропозиціях робочої групи «ПЗБВ» щодо скорочення захворюваності.   

  Систему виховної та інформаційно-просвітницької роботи школи з питань забезпечення санітарно-гігієнічних норм презентувала Зінаїда Болкова, заступник директора ЗНВК №19 з ВР.

  Відбувся перегляд відео-сюжетів МЕГО «Мама-86-Запоріжжя»: «Тетяна Стрикаленко про ризики окиснюваності», «Пригоди крапельки», «Якість питної води та тарифи в Запоріжжі: думки споживачів». 

  Наприкінці заходу учасники круглого столу, представники закладів освіти міста, обмінювалися думками відносно доцільності та можливостей впровадження інструменту. За словами Тетяни Круть, методиста ІАМЦ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, досвід з розробки ПЗБВ обов’язково буде поширюватися на міському рівні. Адже, говорячи про здоров’я підростаючого покоління, завдання забезпечення доступу до якісної питної води та належної санітарії всі навчальні заклади повинні розглядати як пріоритетне.

  Більш детальна інформація про Круглий стіл буде надаватися зусиллями ресурсного центру МЕГО «Мама-86-Запоріжжя» та ІВ «Вісник Мрії». Готуються до публікації відео-звіти та презентації доповідачів.

  Проект «Забезпечення рівного права на воду і санітарію» здійснює в Україні ВЕГО «МАМА-86» за підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку та співробітництва – Sida

  Категорія: Інші новини | Переглядів: 415 | Додав: ecorezerv | Теги: Мама-86-Запоріжжя, круглий стіл, ПЗБВ, безпека питної води | Рейтинг: 5.0/1 |
  Всього коментарів: 0
  avatar
  Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2020
  Сайт управляється системою uCoz