За підтримки  ІВ

«Вісник Мрії»

11 березня - Форум
Меню сайту
Нові коментарі
Молодцы! Так держать! )

Авторизация

Друзі сайту
Оновлення форуму
 • Работа в интернете (1)
 • Здоров'я спини (0)
 • літературний журнал "Дніпро" (1)
 • Ділимось поезією. (2)
 • Росла собі ялиночка (5)
 • От этого нельзя отказаться. (1)
 • Релігії світу та екологічне виховання молоді (57)
 • Еко-календар зі християнськими святами звязаними з природою (6)
 • Організація і проведення малотривалих таборів (6)
 • Цікаві місця мого регіону (13)
 • Хмара тегів
  Запорожье Легіони Землі конкурс екоосвіта Вестник Мечты ЗРЗ здоровье МАМА-86-Запорожье ПИТАНИЕ Запоріжжя Республика Мечта Вісник Мрії Экомарафон ВМ-НФ Республіка Мрія електронні відходи Мама-86 Живи органічно Мама-86-Запоріжжя живи органично
  Пошук
  Статистика



  mail.ru

  Сегодня работали на сайте:

  Сейчас на сайте

  Вітаю Вас, Гость · RSS 19.06.2018, 10:46

  [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
  Форум » Дитячий екологічний Рух України » Екологічний календар » 11 березня (1936 народився Гаральд цур Гаузен фізіолог)
  11 березня
  ПВПДата: Четверг, 25.02.2010, 18:38 | Повідомлення # 1
  800-1200
  Група: Керівник проекту
  Повідомлень: 856
  Репутація: 13
  Статус: Оффлайн
  My WebPage

  Нобелівськими лауреатами з медицини та фізіології названі німець Гаральд цур Хаузен за відкриття зв’язку між вірусом папіломи людини і раком шийки матки та двоє французьких учених — Франсуаза Барре–Сінуссі та Люк Монтаньє за відкриття вірусу імунодефіциту людини. Це лише сухе інформаційне повідомлення. Що принесуть ці відкриття людству?

  Людина, яка спростовує догми
  Гаральд цур Хаузен народився 1936 року. Докторську дисертацію з медицини захистив у Дюссельдорфському університеті. Впродовж багатьох років був директором Німецького центру досліджень раку в місті Гейдельберг. На цей час професор цур Хаузенн — на пенсії.

  1974 року він, усупереч існуючій на той час догмі, висунув припущення, що причиною раку шийки матки, хоча б у деяких випадках, є вірус людської папіломи, що сліди онкогенних вірусів можна знайти у ДНК пухлинних клітин, тому що ці клітини містять HPV (human papilloma virus — вірус папіломи людини). З допомогою генетичного аналізу ракових клітин цур Хаузен виділив ланки вірусної ДНК, які існували в цих клітинах у неактивному стані. Лише 1983 року пошуки вченого закінчилися успіхом. Йому вдалося виявити сліди вірусу HPV онкогенних типів 16 та 18 у 70 відсотках проб (біопсій), які були взяті у хворих пацієнток. Генетичний аналіз показав, що вірус папіломи є різнорідною родиною вірусів, лише частина з яких викликає рак. Це відкриття привело як до розуміння причин зараження вірусом, так і клітинних механізмів, завдяки яким віруси можуть викликати рак.

  Нобелівський комітет у своєму обґрунтуванні нагороди звернув особливу увагу на те, що німецький вчений мав мужність піти проти пануючих у 70–х роках у науковому та медочному середовищах теорій щодо механізмів виникнення раку. Пануюча на той час догма заперечувала участь вірусів у розвитку цього страшного захворювання. Гаральд цур Хаузен ризикував своєю репутацією і кар’єрою, впродовж майже десяти років протиставляючи свою позицію «загальноприйнятій». Але виявилося, що істина не завжди на боці більшості.

  Головним практичним наслідком робіт цур Хаузена стала поява масових профілактичних програм вакцинації проти вірусу папіломи людини. Вони в 95 відсотках випадків допомагають попередити цю важку хворобу. Досягнення вченого важко переоцінити, оскільки рак шийки матки є другою за поширенням онкологічною хворобою серед жінок. Щороку він уражує 500 тисяч жінок у світі. Кожні дві хвилини ця хвороба забирає життя однієї мешканки нашої планети, 273 тисячі — щороку.

  «Я не сподівався отримати «Нобеля», хоча, природно, інколи думав про це, бо знав, що мене часто висували як кандидата» — сказав Гаральд цур Хаузен в інтерв’ю агенції «Ассошіейтед прес». Міністр освіти та наукових досліджень Німеччини Анетта Шаван назвала виокремлення цур Хаузена переломним моментом для німецької науки.

  Тепер вірус людської папіломи знаходять у 99,7 відсотка жінок, яким діагностують рак шийки матки. На додаток, цей вірус виявлено також в осіб, хворих на рак матки, ротової порожнини та інших типів. Більше п’яти відсотків захворювань на рак у світі пов’язані з вірусом людської папіломи. Він передається головним чином статевим шляхом і присутній в організмах 50—80 відсотків населення планети. Але не варто перебільшувати фактор ризику, бо на цей час виявлено вже більше 100 типів HPV, 40 з яких розташовані у статевих органах, але лише 15 із них можуть викликати рак шийки матки.

  Недовіра наукового світу до висновків німецького вченого за інерцією тривала ще кілька років після того, як він надав незаперечні докази зв’язку між HPV та раком шийки матки. Тому й великі фармацевтичні фірми так довго зволікали з виходом на ринок першої вакцини проти раку. Вона з’явилася на ринку лише в 2005 році. Фармацевти мотивували зволікання тим, що така вакцина не поверне коштів, витрачених на її розробку. Але почин зроблено. Гаральд цур Хаузен ще минулого року повідомив, що наступними можуть бути вакцини проти раку шлунка, який значною мірою викликають бактерії типу Helicobacter pylori, та раку печінки, причиною якого є гепатит С. Можливі й локальні застосування вакцини. Наприклад, в Єгипті поширений рак сечового міхура, який викликають місцеві паразити. Учений вважає, що вже зараз можна випускати вакцини проти 20 відсотків видів раку. Він вважає, що в майбутньому деякі види раку можна буде лікувати, але переконаний, що ставку потрібно робити не на лікування, а на профілактику через щеплення.

  На цей час вакцинацію дівчаток–підлітків проти HPV здійснюють у багатьох країнах Європи та в Ізраїлі.


  vprystupa@inko.lviv.ua
   
  Форум » Дитячий екологічний Рух України » Екологічний календар » 11 березня (1936 народився Гаральд цур Гаузен фізіолог)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
  Пошук:

  Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2018
  Сайт управляється системою uCoz