My WebPage Європейський День Парків був організований Федерацією ЄВРОПАРК (EUROPARC Federation) – європейською організацією, яка об'єднує природні території, що охороняються, в тридцяти шести європейських країнах. Проведений вперше в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.
Дата святкування була вибрана не випадково - саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший Європейський Національний Парк.
Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Свято організоване з метою підвищення ролі заповідних об’єктів Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.
Цього дня проводяться численні заходи на територіях і навколо природних парків, присвячені ушануванню природної краси Європи і її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.
Першим з українських заповідних об'єктів у 2001 році до складу Федерації природних і національних парків Європи був прийнятий регіональний ландшафтний парк „Меотида”, який визначений діючею моделлю в Британській програмі „Укріплення системи управління в національних парках України”. Також одним з перших в Україні до складу Федерації природних і національних парків Європи увійшов в 2003 році національний природний парк “Святі Гори”. Дані факти підтверджують цінність і унікальність природних комплексів зазначених парків для світової громадськості, створення яких визначене як значний внесок в справу збереження біологічної і ландшафтної різноманітності Європи.
Станом на 01.05.2008 природно-заповідний фонд Донецької області налічує 110 об'єктів (20 – загальнодержавного і 90 - місцевого значення), загальною площею понад 80 тис. га, що складає 3,17% територій області.
За останні 10 років площа природно-заповідного фонду області зросла більш ніж в 4,2 рази. Після створення в 1997 році національного природного парку «Святі Гори» почалася реалізація стратегічного напрямку у сфері розвитку мережі територій і об'єктів природно-заповідного фонду в Донецькой області шляхом створення і збільшення площі багатофункціональних природно-заповідних об'єктів (національних природних і регіональних ландшафтних парків). Це дозволяє в умовах густонаселеного промислово-навантаженого регіону здійснювати постійну охорону заповідних природних комплексів і об'єктів штатними співробітниками служб державної охорони ПЗФ і, в той же час, створювати умови для екологічного туризму, організованого відпочинку населення в природних умовах.
Починаючи з 2000 року в Донецькій області було створено 6 регіональних ландшафтних парків. Шляхом поступового розширення їх територій загальна площа природних парків досягла 68,5 тис. га, що складає понад 85 % від загальної площі природно-заповідного фонду області. Створення парків і встановлення диференційованого режиму охорони природних територій, які включені до його складу, сприяє збереженню місць існування великої кількості унікальних видів флори і фауни Донбасу.
В даний час колективи парків поступово вирішують питання, пов'язані з охороною заповідних природних комплексів і об'єктів, підвищенням екологічної свідомості місцевого населення, розповсюдженням екологічних знань серед підростаючого покоління.