За підтримки  ІВ

«Вісник Мрії»

31 травня - Форум
Меню сайту
Нові коментарі
Авторизация

Друзі сайту
Оновлення форуму
 • Работа в интернете (1)
 • Здоров'я спини (0)
 • літературний журнал "Дніпро" (1)
 • Ділимось поезією. (2)
 • Росла собі ялиночка (5)
 • От этого нельзя отказаться. (1)
 • Релігії світу та екологічне виховання молоді (57)
 • Еко-календар зі християнськими святами звязаними з природою (6)
 • Організація і проведення малотривалих таборів (6)
 • Цікаві місця мого регіону (13)
 • Хмара тегів
  Вестник Мечты здоровье ЗРЗ екоосвіта Мама-86 ПИТАНИЕ МАМА-86-Запорожье Экомарафон Вісник Мрії Республіка Мрія Запорожье електронні відходи ВМ-НФ Мама-86-Запоріжжя Живи органічно конкурс Запоріжжя Республика Мечта живи органично екомарафон
  Пошук
  Статистика  mail.ru

  Сегодня работали на сайте:

  Сейчас на сайте

  Вітаю Вас, Гость · RSS 25.08.2019, 05:11

  [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
  Форум » Дитячий екологічний Рух України » Екологічний календар » 31 травня (Всесвітній день проти куріння)
  31 травня
  ПВПДата: Вторник, 06.04.2010, 14:08 | Повідомлення # 1
  800-1200
  Група: Керівник проекту
  Повідомлень: 856
  Репутація: 13
  Статус: Оффлайн
  My WebPage

  31 травня – Всесвітній день боротьби з курінням: заходи Британії приносять плоди
  30.05.2008
  Олекса Семенченко
  Лондон – У країнах Заходу в останні роки уряди вживають суворих заходів, щоб зменшити число курців. Зокрема, у Великій Британії нещодавно здійснили низку рішучих кроків у цьому напрямку, про які варто пригадати напередодні 31 травня, Всесвітнього дня боротьби з курінням.

  31 травня – Всесвітній день боротьби з курінням, що його 1987 року проголосила Світова організація охорони здоров’я. За її даними, тютюн – найбільша причина смертності, яку можна було б відвернути.

  Також це єдиний законно реалізований продукт, що вбиває близько половини його споживачів, які користуються ним так, як того хочуть виробники. Його жертви помирають пересічно на 15 років раніше, ніж це було б, якби вони не курили.

  У країнах Заходу в останні роки уряди вживають суворих заходів, щоб зменшити число курців. Зокрема, у Великій Британії нещодавно здійснили низку рішучих кроків на додаток до традиційного високого оподаткування цигарок, пакунок яких тут коштує близько 12 доларів.

  Суворі британські заходи

  У липні минулого року в Англії та Велсі палити було заборонено в усіх громадських місцях. Ще раніше те саме зробили й у Шотландії. Заборона стосується і будь-яких місць праці, і місць відпочинку, включно з усіма барами, ресторанами та нічними клубами.

  Паби й клуби кажуть, що це завдало великого удару по їхньому бізнесу. Але цілком очевидно, що це мало той ефект, якого сподівався британський уряд.

  Наприклад, протягом останнього року лише в одному регіоні Англії, Йоркширі, кинуло палити на 5 тисяч осіб більше, ніж попереднього року (загалом близько 35 тисяч осіб).

  Але в цьому регіоні все ще курить 1 мільйон 300 тисяч осіб. Це значить, що щороку статистично 10 тисяч з них помиратиме через згубну звичку.

  Потрібна допомога лікарів

  Днями лікарі-терапевти Англії одержали листа, в якому їх закликають використати свій вплив на кожного з пацієнтів, яких вони приймають, щоб переконати їх кинути палити, розповів високопосадовець органів охорони здоров’я Карл Мілнер.

  «Більшість людей слухаються свого лікаря, і порадою лікаря буде кинути курити. Ми просто нагадуємо лікарям, що нині є дуже добра нагода, щоб кинути курити. Торік заборонили паління в громадських місцях, і ця заборона мала величезний успіх. Вона допомогла значно скоротити кількість курців. Нині надійшов час кинути курити, і ми просимо лікарів нагадати пацієнтам про це», – каже він.

  У Британії нещодавно підняли мінімальний вік, із якого дозволяється купувати тютюн, із 16 до 18 років. Обговорюють також пропозиції заборонити виставляти цигарки у вітринах і на прилавках крамниць і супермаркетів і усунути продаж зі спеціальних автоматів. Тож у Британії буде ще складніше залишатися курцем.

  Більшість задоволена, меншість протестує

  Але чути у Британії й голоси протесту проти таких суворих заходів уряду. Курці аргументують це тим, що кожен має право розпоряджатися своїм здоров’ям, як бажає.

  Не зовсім так, відповідає уряд. По-перше, пасивне куріння завдає шкоди й здоров’ю некурців, а по-друге, хвороби, викликані курінням, лягають тягарем на Національну систему охорони здоров’я.

  Загалом можна сказати, що переважна більшість британців задоволена тим, що в барах і ресторанах тепер можна вільно дихати, а курці все одно палять собі, але вже в спеціальних місцях, обладнаних цими закладами на вулиці.

  My WebPage
  31-го травня — Всесвітній день без тютюну

  10(284) 2009 / Новости

  Добавить в закладкиВерсия для печатиПослать другуНаписать в редакциюКомментарии к статье
  Цього року Всесвітній день без тютюну проходить під гаслом «Про шкоду куріння треба не тільки говорити, її треба показувати». Всесвітня організація охорони здоров'я спільно з Міністерством охорони здоров'я України, громадськими організаціями та зірками естради провели спільну прес-конференцію з нагоди цього дня.

  Учасниками акції стали керівник Бюро ВООЗ в Україні Ігор Поканевич, заступник головного державного санітарного лікаря України Алла Григоренко, радник президента з питань охорони здоровя Микола Поліщук, а також діячі мистецтв, які підписали «Маніфест українців проти куріння» — Катя Бужинська, Ані Лорак, Яна Клочкова, Віталій Козловський та Наталя Розинська.

  Учасники заходу наголосили на головних здобутках, які уже були зроблені у світі і, зокрема, в Україні для подолання цієї проблеми. Головний документ із боротьби проти куріння, що ратифікували 164 країни, — Рамкова Конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну. Важливим документом є Національний звіт «Контроль над тютюном в Україні», крім того, Урядом підготовлено і прийнято Концепцію Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на 2008–2012 роки та інші важливі документи.

  Реклама тютюнових виробів в Україні регулюється Законом «Про рекламу». Наразі таку рекламу заборонено на радіо і телебаченні, засобами внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру. Зовнішню тютюнову рекламу заборонено вже з поточного року, а в друкованих засобах масової інформації — з 2010 р. Згідно зі статтею 13 РКБТ, Україна має вжити відповідних законодавчих, виконавчих, адміністративних та інших заходів для повної заборони всієї реклами, стимулювання продажу й спонсорства тютюнових виробів. Більшість населення України підтримує заборону реклами тютюну, і частка тих, хто підтримує таку заборону, зростає.

  У Національному звіті «Контроль над тютюном в Україні» зазначається, що загальна кількість пов’язаних із тютюном смертей в Україні становить майже 100 тис. або 13 % загальної смертності. Більшість пов’язаних із тютюном смертей (70 wacko настає у людей віком 35–69 років. Особа, яка помирає від куріння в такому віці, в середньому втрачає 19 потенційно можливих років життя.

  Рівні куріння серед дорослого населення України на початку 2000-х років показували загальну тенденцію до зростання поширеності, особливо серед жінок, досягнувши у 2005 р. рівня 20 %. Рівні поширеності куріння серед чоловіків стабілізувалися, але ця стабілізація була досягнута на дуже високому рівні порівняно з іншими країнами. У 2005 р. поширеність куріння серед чоловіків в Україні (67 wacko була найвищою у Європейському регіоні ВООЗ.

  Хоча останніми роками спостерігаються ознаки зменшення рівня куріння серед 15-річних підлітків, цього немає серед 12-річних підлітків. Опитування відзначають більш ранній початок куріння серед підлітків, особливо серед дівчат.

  Також варто зазначити, що більше ніж 5 мільйонів людей у світі помирають щороку від хвороб, спричинених чи посилених курінням. Це більше, ніж ВІЛ/СНІД, малярія та туберкульоз разом узяті. Але на відміну від цих хвороб куріння — причина смерті, яку люди створили своїми руками.

  Сигарети — це єдиний легальний продукт споживання, що вбиває, якщо його використовувати відповідно до рекомендацій виробника. Майже половина усіх курців помирає від хвороб, пов’язаних із курінням. Пасивне куріння шкодить кожному, хто дихає тютюновим димом.


  vprystupa@inko.lviv.ua
   
  Форум » Дитячий екологічний Рух України » Екологічний календар » 31 травня (Всесвітній день проти куріння)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
  Пошук:

  Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2019
  Сайт управляється системою uCoz