За підтримки  ІВ

«Вісник Мрії»

29 грудня - Форум
Меню сайту
Нові коментарі
Молодцы! Так держать! )

Авторизация

Друзі сайту
Оновлення форуму
 • Работа в интернете (1)
 • Здоров'я спини (0)
 • літературний журнал "Дніпро" (1)
 • Ділимось поезією. (2)
 • Росла собі ялиночка (5)
 • От этого нельзя отказаться. (1)
 • Релігії світу та екологічне виховання молоді (57)
 • Еко-календар зі християнськими святами звязаними з природою (6)
 • Організація і проведення малотривалих таборів (6)
 • Цікаві місця мого регіону (13)
 • Хмара тегів
  Запорожье Легіони Землі конкурс екоосвіта Вестник Мечты ЗРЗ здоровье МАМА-86-Запорожье ПИТАНИЕ Запоріжжя Республика Мечта Вісник Мрії Экомарафон ВМ-НФ Республіка Мрія електронні відходи Мама-86 Живи органічно Мама-86-Запоріжжя живи органично
  Пошук
  Статистика  mail.ru

  Сегодня работали на сайте:

  Сейчас на сайте

  Вітаю Вас, Гость · RSS 21.05.2018, 11:01

  [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
  Форум » Дитячий екологічний Рух України » Екологічний календар » 29 грудня (Міжнародний день збереження біологічної різноманітності)
  29 грудня
  ПВПДата: Понедельник, 07.12.2009, 08:13 | Повідомлення # 1
  800-1200
  Група: Керівник проекту
  Повідомлень: 856
  Репутація: 13
  Статус: Оффлайн
  My WebPage

  22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття
  22 травня міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Традиційно цей день відзначається серією подій по всьому світові: виступами по телебаченню та радіо, проведенням семінарів, фотовиставок, конкурсів для учнів та молоді тощо.

  20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (резолюція 55/201). Саме цей день у 1992році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного (документу Найробі, Кенія); (сторінка Конвенції – http://www.cbd.int ; текст Конвенції -
  http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=995_030 ).

  Раніше цей День відзначався 29 грудня, але 2000-го року Конференція учасників Конвенції рекомендувала змінити дату для того, щоб привернутибільше уваги до цього заходу.Щороку секретаріат Конвенції про біорізноманіття визначає тему Міжнародного дня біорізноманіття, яка на цей час є актуальною. Цього року його темою є «Інвазивний чужорідний вид» - одна з найбільших загроз біологічній варіативності, а також екологічному та економічному добробуту суспільства і планети в цілому.

  Чужорідний вид – вид, який внаслідок навмисної або випадкової людської діяльності, потрапив в регіон, де він природно не зустрічається (інші назви – неаборигенний, вид - вселенець, інтродукований, екзотичний, інвазійний, аллохтонний, чужий).

  Інвазивні чужорідні види - це рослини, тварини, хвороботворні мікроорганізми і інші організми, які не є притаманними до певної екосистеми, і які можуть завдати економічного, екологічного збитку або шкідливо впливати на здоров'я людини. Зокрема вони негативно впливають на біологічну варіативність, включаючи зниження чисельності або усунення місцевих видів - через конкуренцію, хижацтво або передачу хвороботворних мікроорганізмів - і шляхом руйнування місцевих екосистем та порушення їх функціонування. Інвазивні чужорідні види, представлені та/або поширені поза їх природними місцями існування, вплинули на біорізноманіття майже кожної типової екосистеми на Землі і є однією з найбільших загроз біологічній варіативності.

  Поширення чужорідних видів, які можуть негативно вплинути на екосистеми, місцеві види або здоров’я населення, у природних екосистемах викликає істотний дисбаланс у біоценозах. Наприклад, Гребінник мнеміопсис (тип Ctenophora), який вперше було виявлено в Чорному морі у 1982 р., призвів до підриву кормової бази риб, катастрофічного зменшення маси планктону, майже десятикратного зниження обсягу вилову риб. У 80-х роках відмічалася масова деградація запасів азовської хамси та тюльки. В свою чергу, розповсюдження рапанів, з 1950-х років, призвело до масового знищення запасів устриці і мідії Чорного та Азовського морів. Поширення амброзії полинолистої зумовлює алергійні захворювання.

  Інвазивні чужорідні види підсилюють бідність і загрожують розвитку через їх негативну дію на сільське господарство, лісівництво, рибальство і природні системи, які є важливою складовою для існування народів в країнах, що розвиваються.

  Сучасний стан біорізноманіття України викликає глибоке занепокоєння та потребує вжиття кардинальних заходів. Основними причинами зміни біотичних компонентів є знищення та деградація природних середовищ існування, фрагментація ландшафтів, екологічно незбалансоване, виснажливе використання компонентів біорізноманіття, поширення чужорідних видів у природні екосистеми, розповсюдження хвороб, шкідників та паразитів, забруднення довкілля в результаті промислової й сільськогосподарської діяльності. Збереження тенденції до втрати живої компоненти природи та її цілісності стає загрозою для національної безпеки та вимагає негайних дій.


  vprystupa@inko.lviv.ua
   
  Форум » Дитячий екологічний Рух України » Екологічний календар » 29 грудня (Міжнародний день збереження біологічної різноманітності)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
  Пошук:

  Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2018
  Сайт управляється системою uCoz