Вінницька область - Форум
Меню сайту
Нові коментарі
Авторизация

Друзі сайту
Оновлення форуму
  • Закарпатська область (3)
  • Дом для Ваших родных (0)
  • Конференції, зїзди, семінари (38)
  • Наші печатні видання (15)
  • Релігії світу та екологічне виховання молоді (58)
  • Работа в интернете (1)
  • Здоров'я спини (0)
  • літературний журнал "Дніпро" (1)
  • Ділимось поезією. (2)
  • Росла собі ялиночка (5)
  • Хмара тегів
    Вестник Мечты ЗРЗ ПИТАНИЕ МАМА-86-Запорожье здоровье Вісник Мрії ВМ-НФ електронні відходи Мама-86 Республіка Мрія Мама-86-Запоріжжя живи органично Запорожье Экомарафон екомарафон Республика Мечта Запоріжжя конкурс екоосвіта Живи органічно
    Пошук
    Статистика



    mail.ru

    Сегодня работали на сайте:

    Сейчас на сайте

    Вітаю Вас, Гость · RSS 29.03.2024, 09:23

    [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
    • Сторінка 1 з 1
    • 1
    Форум » Разом подолаємо кризу » "Зелена" антипремія України » Вінницька область (екологічні негаразди області)
    Вінницька область
    ПВПДата: Среда, 18.11.2009, 09:54 | Повідомлення # 1
    800-1200
    Група: Керівник проекту
    Повідомлень: 856
    Репутація: 13
    Статус: Оффлайн
    My WebPage

    Середа, 29 квітня 2009 р.
    § TURTLE NEWS: [WASTE] Найбільший могильник отрутохімікатів на Вінниччині залишився без господаря
    Об'єкт, який був у державній власності, запропонували взяти на баланс територіальній громаді села Джурин. Однак депутати одноголосно відмовилися від такого спадку. Тож бункери з отрутою вже грабують мародери і перепродують міндобрива тридцятирічної давнини населенню.Чотири гектари державних отрутохімікатів стали нічийними. Один із найбільших могильників України – Джуринський - не можуть утримувати за бюджетні гроші. Сільська рада відмовляється переводити його на свій баланс, а екологи нарікають на погані умови зберігання.Сергій Гончарук, сільський голова смт Джурин: "Є ймовірність того, що можуть проникати в ці ємності і діставати хімічні речовини, і використовувати для продажу, уже є спроби проникнення".Сюди звозили хімію з дев'яти областей. Лікарі погоджуються: через сусідство з могильником люди частіше хворіють на рак. Хоча селяни жодного разу не проходили комплексного обстеження, аби з'ясувати, як впливає сховище на самопочуття людей.Олександр Нагорний, головний лікар Джуринської районної лікарні: "Ми знаходимось в четвертій зоні радіоактивного забруднення, звичайно, захворювання зв'язати з могильником, але ж ніхто досліджень не проводив, ніхто такого не робив".Бетонний бункер для могильника розташований у колишньому кар'єрі. Тисячу тонн отрути прикрили землею. У деяких місцях вона просіла. Тетяна Федорович пам'ятає, як облаштовували сховище, і переконана: отрутомогильник давно ненадійний.Тетяна Федорович, жителька смт Джурин: "Хто його робив, спитались нас, як робили, як його робили - цемент крали, як-небудь зробили, все тече в наші криниці".Два роки тому держава виділила на його утримання 20 тисяч гривень. За них встановити огорожу та попереджувальні знаки. Торік село не отримало жодної копійки на утримання екологічно небезпечного об'єкта. Нині ж необхідно визначити юридично відповідальну особу за сховище, яка й перейматиметься його безпекою, твердять у громаді Джурина.


    vprystupa@inko.lviv.ua
     
    ПВПДата: Вторник, 19.01.2010, 13:06 | Повідомлення # 2
    800-1200
    Група: Керівник проекту
    Повідомлень: 856
    Репутація: 13
    Статус: Оффлайн
    My WebPage

    Екологічно чиста область?
    21.12.2009
    Небезпечних для здоровя людини пестицидів найбільше зберігається на Вінниччині. Нашу область у трійку найнебезпечніших регіонів України внесли у Міністернстві екології та навколишнього середовища.


    Досі ні науковці, ні екологи не можуть сказати, скільки ж у нашій державі зберігається пестицидів – одні кажуть 22 тисячі тон, інші понад 25. В Україні непридатні для використання добрива, є в кожному регіоні. Правда різної концентрації. Найбільша їх кількість зосереджена в Одеській, Київській та Вінницькій областях. На Вінниччині, за словами Віталія Мельника – начальника Вінницької екологічної інспекції, зараз зберігається більше двох тисяч тон пестицидів. І аби вивезти ці добрива потрібно дуже багато грошей. Так одна процедура обходиться державі у 15-17 тисяч гривень – при переробці на українському заводі, - 20 -22 тисяч гривень за тону при переробці на заводах Польщі та Німеччини. Вінниччині вдалось позбутись незначної кількості пестицидів в минулому році. З села Демівка Чечельницького району вивезли до Польщі 60 тон, і то завдяки паніці, яку підняли люди. Мешканці села перекрили дорогу і заборонили ввозити у селище невідомі відходи. Ще одна спроба утилізації була теж у 2008. Цим зайнялось підприємство «Вінницяспецпостач». Підприємство насправді зімітувало бурхливу діяльність по вивозу пестицидів з регіону. Керівництво «Вінницяспецпостач» присвоєло понад 800 тисяч бюжетних коштів, нібито утилізувавши 65,2 тисяч тон пестицидів. Компанія вигарала тендер в Севастополі, Донецькій та Київьскій областях. Але відходи так і не були знищені. Їх просто перевозили з однієї області в іншу. В екологічній інспекції пояснюють, рентабельність такого бізнесу складає від 40 до 75%, чого цілком вистачає на підкуп відповідних чиновників. Віталій Мельник – позитивно оцінює иніціативу премєр-міністра України Юлії Тимошенко про переведення основних коштів Державного фонду охорони навколишнього середовища на регіональний рівень. Наступного року місцева влада має отримати 70% зборів за забруднення навколишнього середовища, для вирішення екологічних проблем в регінах замість 30%, які виділялись раніше. Зараз, повідомляють у Мінеклогії в країні накопичилось 34 мільярдів різноманітних отравляючих відходів. Відповідно проблему, з ними потрібно вирішувати уже зараз. Бо уже за декілька років чисту воду в Україні буде важко знайти навіть на глибині 100 метрів.


    vprystupa@inko.lviv.ua
     
    ПВПДата: Пятница, 15.04.2011, 10:34 | Повідомлення # 3
    800-1200
    Група: Керівник проекту
    Повідомлень: 856
    Репутація: 13
    Статус: Оффлайн
    http://www.menr.gov.ua/content/article/8066

    На Вінничині виявлено незаконну вирубку понад 100 дерев
    8 квітня 2011
    Фахівцями Державної екологічної інспекції у Вінницькій області виявлено незаконну вирубку понад 100 дерев. Факт самовільного знесення дубів та грабів зафіксований при проведенні перевірки на території лісового масиву за межами населеного пункту смт. Вороновиця.

    Наразі збитки, завдані довкіллю, підраховуються інспекторами. Матеріали будуть направлені до правоохоронних органів для встановлення винних осіб.


    vprystupa@inko.lviv.ua
     
    Форум » Разом подолаємо кризу » "Зелена" антипремія України » Вінницька область (екологічні негаразди області)
    • Сторінка 1 з 1
    • 1
    Пошук:

    Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2024
    Сайт управляється системою uCoz