My WebPage Підраховано збитки, завдані Одесі «Лукойлом»
Державна екологічна інспекція в Одеській області підрахувала збитки, завдані Одесі ВАТ «Лукойл – Одеський нафтопереробний завод».Про це повідомило управління екологічної безпеки мерії.
При проведенні перевірки НПЗ було встановлено, що підприємство не дотримується деяких умов дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, виданого Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Одеській області, а саме: відсутні пробовідбірники та спеціальні вентилі для відбору проб продукції і допоміжних речовин; перевищені гранично припустимі величини інтенсивності викидів.
НПЗ викидав в атмосферу оксид азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки та діоксид азоту.
Крім того, підприємство змішувало відходи III й IV класу небезпеки, а в журнал первинного обліку утворення та розміщення відходів не заносилися дані щодо утворення відходів при експлуатації установок.
Розрахунок збитків переданий до міжрайонної природоохоронної прокуратури в Одеській області.
Як повідомляють джерела в Державній екологічній інспекції, днями з посади був звільнений заступник начальника регіональної Державної екологічної інспекції Юрій Демченко. Чи пов'язане це звільнення з результатами перевірки НПЗ, невідомо.
Нагадаємо, що 9-11 вересня в Одесі відчувався різкий неприємний запах.
Міське управління екологічної безпеки звинуватило в події Одеський нафтопереробний завод – на ньому, нібито, стався витік сірководню.
«В управління потрапив документ, в якому повідомляється, що 10 вересня на «Лукойлі» були зупинені на ремонт чотири установки. Ми підозрюємо, що викид в одеську атмосферу – наслідок цієї аварії», – заявила замначальника управління екобезпеки Валентина Дацюк.
Раніше стало відомо, що в міській атмосфері був виявлений аміак, щоправда, за даними МНС, його концентрація, не є небезпечною для життя й здоров'я людей – 4 мг на кубічний метр при гранично припустимій нормі – 20 мг на кубометр.
Крім того, у повітрі виявили й сірководень – 1-2 мг на кубометр повітря.