Каталог статей
Меню сайту
Нові коментарі
Авторизация

Друзі сайту

Оновлення форуму
  • Закарпатська область (3)
  • Дом для Ваших родных (0)
  • Конференції, зїзди, семінари (38)
  • Наші печатні видання (15)
  • Релігії світу та екологічне виховання молоді (58)
  • Работа в интернете (1)
  • Здоров'я спини (0)
  • літературний журнал "Дніпро" (1)
  • Ділимось поезією. (2)
  • Росла собі ялиночка (5)
  • Категорії розділу
    Статті "Белих ворон" [1]
    Статті "Легіонів Землі" [42]
    Статті "Республіки Мрії" [43]
    Статті Клубу "ЕКОС" [0]
    Статті "Романтиків" [0]
    Статті "Хортицького форуму" [3]
    Статті Зеленої Країни" [26]
    Проекты Луганска [0]
    Актуальна проблематика [18]
    Статті лідерів дитячих, юнацьких та молодіжних екологічних організацій
    Інші статті [1]
    Матеріали семінарів "Екоосвіта для ЗР" [38]
    Хмара тегів
    Вестник Мечты ЗРЗ ПИТАНИЕ МАМА-86-Запорожье здоровье Вісник Мрії ВМ-НФ електронні відходи Мама-86 Республіка Мрія Мама-86-Запоріжжя живи органично Запорожье Экомарафон екомарафон Республика Мечта Запоріжжя конкурс екоосвіта Живи органічно
    Пошук
    Статистика



    mail.ru

    Сегодня работали на сайте:

    Сейчас на сайте

    Онлайн всего: 2
    Гостей: 2
    Пользователей: 0

    Вітаю Вас, Гость · RSS 22.12.2024, 10:44

    Головна » Статті » Актуальна проблематика [ Додати статтю ]

    Яку воду п’ють українці?
    Водоочисні споруди у більшості регіонів України працюють вже понад півстоліття й вичерпали свої ресурси. Належне очищення не забезпечується і ми одержуємо воду, яку навряд можна назвати питною. Проблема очевидна, - те, що тече в українських системах централізованого водопостачання не відповідає жодним нормам санітарно-епідеміологічних служб.
    У продовження серії публікацій про воду на порталі Labprice.ua з’явилася стаття про стан питної води в Україні (http://www.labprice.ua/naukovo-populyarni_statti/stan_pitnoi_vodi_v_ukraini).
    Основним джерелом води для систем центрального водопостачання є головна водна артерія України – річка Дніпро, в яку потрапляють господарсько-побутові та промислові стоки. Близько 40 % цих викидів залишаються неочищеними і так і продовжують шлях до наших квартир. Хімічний аналіз водопровідної води показує наявність у ній завислих часток, патогенних вірусів, бактерій та гельмінтів.
    Окрім поверхневих вод, у центральному водопостачанні використовують підземні прісні води. Вони менше піддаються зовнішнім негативним факторам, але мають підвищений рівень мінеральних речовин, заліза та хлоридів, що теж вимагає ретельної фільтрації.
    Основними причинами неякісної води є:
    • відсутності зон санітарної охорони на водопроводах;
    • неповний комплекс очисних споруд;
    • погана робота знезаражувальних установок.
    Більше 70 % проб води по всій Україні за своїми органолептичними показниками, до яких відносять смак, колір, прозорість, тобто придатність до вживання, не відповідають нормам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Лідерами у рейтингу місць з найбруднішою водою стали Луганська, Запорізька, Дніпропетровська, Донецька та Одеська області.
    Не дивлячись на те, що рівень викидів у Дніпро за останні роки знизився на кілька відсотків, проблема відсутності питної води стає все гострішою, а кількість аварійних водопроводів росте.
    Що ж робити у такій ситуації? Не кожна сім’я може дозволити собі купувати бутильовану очищену воду. Здоров’я українців з року в рік погіршується і неякісна питна вода – це одна з основним причин цієї проблеми.
    Науково-сервісна фірма «Отава» (http://www.otava.ua/) проводить у своїй лабораторії аналіз води будь-якої складності, і її спеціалісти вже не раз переконувалися в тому, що водопровідна вода має геть сумнівну якість. Тому, принаймні, було б справедливо, якби за неякісну воду мешканці будинків платили менше. На підтвердження своєї правоти вони могли б надавати результати експертизи, проведеної у незалежній лабораторії.
    Сьогодні водоканали здебільшого знаходяться у приватній власності і їх господарі зі зрозумілих причин не дуже зацікавлені у оновленні всіх систем та їх стабільній роботі без потреби постійних вкладень.
    Лише переведення системи водопостачання у повну власність держави, повна модернізація всього обладнання та налагодження роботи обслуговуючих служб може забезпечити українців якісною водою, яку дійсно можна пити.
    Категорія: Актуальна проблематика | Додав: (22.03.2013) | Автор: Olga Coin
    Переглядів: 655 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Всього коментарів: 0
    avatar
    Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2024
    Сайт управляється системою uCoz