Каталог статей
Меню сайту
Нові коментарі
Авторизация

Друзі сайту

Оновлення форуму
  • Закарпатська область (3)
  • Дом для Ваших родных (0)
  • Конференції, зїзди, семінари (38)
  • Наші печатні видання (15)
  • Релігії світу та екологічне виховання молоді (58)
  • Работа в интернете (1)
  • Здоров'я спини (0)
  • літературний журнал "Дніпро" (1)
  • Ділимось поезією. (2)
  • Росла собі ялиночка (5)
  • Категорії розділу
    Статті "Белих ворон" [1]
    Статті "Легіонів Землі" [42]
    Статті "Республіки Мрії" [43]
    Статті Клубу "ЕКОС" [0]
    Статті "Романтиків" [0]
    Статті "Хортицького форуму" [3]
    Статті Зеленої Країни" [26]
    Проекты Луганска [0]
    Актуальна проблематика [18]
    Статті лідерів дитячих, юнацьких та молодіжних екологічних організацій
    Інші статті [1]
    Матеріали семінарів "Екоосвіта для ЗР" [38]
    Хмара тегів
    Вестник Мечты ЗРЗ ПИТАНИЕ МАМА-86-Запорожье здоровье Вісник Мрії ВМ-НФ електронні відходи Мама-86 Республіка Мрія Мама-86-Запоріжжя живи органично Запорожье Экомарафон екомарафон Республика Мечта Запоріжжя конкурс екоосвіта Живи органічно
    Пошук
    Статистика



    mail.ru

    Сегодня работали на сайте:

    Сейчас на сайте

    Онлайн всего: 5
    Гостей: 5
    Пользователей: 0

    Вітаю Вас, Гость · RSS 22.01.2025, 13:00

    Головна » Статті » Статті "Легіонів Землі" [ Додати статтю ]

    Не екологічні проблеми парку "Знесіння"

    Неофеодали у владі і далі демонструватимуть принцип "Держава - це
     я", поки більшість громадян буде вірити, що в Україні начебто
     побудовано капіталізм і ми буцімто рухаємось у Європейський Союз.
     У середньовіччі Україна насправді перебуває, але не бачить цього.
     Українська політична боротьба це змагання між різними
     неофеодальними кланами за їх власні інтереси, аде зовсім не за
     інтереси виборців.
    Галичина і Львів тут мало відрізняються від Донецька чи
     Симферополя. У відповідь на приватне мисливське господарство
     Бакая під Трахтемировом Голова КУН Івченко хоче відрізати три
     тисячі гектарів від Нацпарку "Гуцульщина". Ахметов побудував вілу
     в Донецькому ботсаду, Куніцин - в Нікітському, фірма
     "Профессіонал" влізла у Симферопольський парк Гагаріна, а
     Мужилівський хоче відрізати шматок "Знесіння" у Львові.
     
    Сергій Федоринчик, керівник інфоцентру УЕА "Зелений світ"

    31.07.2007
    „Львівська газета”
    Адреса, якої немає
    Залишки будівлі на території колишньої військової частини, що була розташована в межах Регіонального ландшафтного парку “Знесіння” (більш відомі за адресою Довбуша, 15), мають належати міській раді. 
    Ба більше, з’ясувалося, що адреси “Довбуша, 15” офіційно не існує. Так стверджують представники Громадського форуму Львова.
    Скандал навколо ймовірного житлового будівництва в парку “Знесіння” триває вже понад місяць. Проте дискусія не вичерпується, а навпаки – в цій справі з’являються нові подробиці. Як розповів “Газеті” Олег Мацех, координатор Громадського форуму Львова, залишки споруд на території колишньої військової частини не могла продати “АрхіБуду” Державна прикордонна служба, оскільки прикордонники не мали оформленого права державної власності на ці нежитлові споруди.
    Натомість ТзОВ “АрхіБуд” справді має документи, які підтверджують його право власності на споруди колишньої військової частини. Зокрема, про це свідчить витяг про право власності на нерухоме майно, який видало Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки 24 жовтня 2006 року. Але, за словами представників ГФЛ, законність такого права власності викликає сумніви та чимало запитань. Як підстава виникнення права власності у витягу вказано договір купівлі-продажу від 20 жовтня 2006 року. Проте чи можна продати те, чим не володієш, а якщо точніше: чи міг Львівський прикордонний загін продати споруди, на які не мав оформленого права власності?
    Варто зазначити, що, згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради №139 від 10 лютого 2006 року, право державної власності на ці будівлі таки оформили Державній прикордонній службі України. Крім цього, тією ж ухвалою спорудам присвоїли номер 15 на вулиці Довбуша. Проте прокуратура оскаржила це рішення виконкому як незаконне. У протесті зазначено, що Львівський прикордонний загін ДПС для реєстрації права власності не надав жодних правовстановлюючих документів, які передбачено законодавством. Прокурор вимагав скасувати право власності, а зазначені споруди повернути у власність ради. 
    Члени виконкому задовольнили цей протест і вже 16 червня 2006 року скасували своє попереднє рішення. Однак це не завадило прикордонникам через чотири місяці продати споруди. Яким чином це сталося, залишається загадкою. Ба більше, схоже на те, що після скасування ухвали №139 перестала існувати і сама адреса Довбуша, 15. Проте нею і досі послуговуються в усіх офіційних документах, зокрема в ухвалах сесії міської ради. 
    На жаль, нам не вдалось отримати коментар юридичного управління міської ради з роз’ясненням, чому на вимогу прокуратури споруду не передали у власність ради. Не вдалося з’ясувати також, чи офіційно існує адреса Довбуша, 15, зважаючи на скасування ухвали. 
    У ТзОВ “АрхіБуд” “Газету” запевнили, що у прикордонників було право власності на ці будівлі й у момент оголошення конкурсу на продаж споруд (кінець 2005 – початок 2006 року, – “Газета”), і безпосередньо в момент укладання договору купівлі-продажу. 
    – У прикордонників було право власності на ці будівлі. Як і коли вони його оформляли, мене не цікавило, – сказав у коментарі “Газеті” Михайло Мужилівський, засновник ТзОВ “АрхіБуд”, депутат міської ради від фракції БЮТ. 
    Про те, що Державна прикордонна служба мала це право власності, розповів “Газеті” й інший засновник цього товариства Ігор Миколайчук. За його словами, військові довго виробляли документи, але вони в них таки були. 
    – У них був акт на право власності, який видала міська влада. Наші юристи неодноразово перевіряли їхні документи, в нас не було до них жодних претензій, – говорить Ігор Миколайчук. 
    Проте, на думку Теодора Дяківа, депутата міської ради, річ у тім, що військові не могли оформити право власності на будівлі, яких не існує.  
    – Право власності на ці об’єкти не могли оформити, оскільки Положення про порядок реєстрації права власності на будівлі та споруди передбачає, що документи мають бути подані з описом будівель, їх призначення, технічного стану, матеріалу, проценту зносу тощо. Має бути повна характеристика будівель. Коли немає будівель, тоді немає і характеристики. 
    На думку пана Дяківа, ці будівлі могли продати як будівельні матеріали, а не як об’єкти і споруди, до яких можна приєднати землю для обслуговування. 
    – Оскільки там немає ні об’єктів, ні споруд, які збереглися б, то про жодне приєднання земель не може йтися. Те, що залишилося, не можна назвати навіть рештками будівель, оскільки не можна говорити про їх функціональне призначення. Це просто купи будівельного сміття. Вважаю, що це афера він самого початку, – говорить Теодор Дяків. 
    Нагадаємо, сесія Львівської міської ради ухвалою від 
    5 липня 2007 року надала ТзОВ “АрхіБуд” земельну ділянку 
    на вул. Довбуша, 15 площею 
    2,9 га в оренду на 10 років для будівництва кварталу житлової забудови. Це сталося попри численні протести громадськості та висновки юристів, що ця ділянка розташована в межах парку “Знесіння” і не призначена для житлового 
    будівництва. До того ж, згідно з ухвалою сесії №1113 від 21.06.2001 року, цю ділянку, після того як її звільнила військова частина, мали передати в постійне користування парку “Знесіння”. 
    Як вдалося з’ясувати “Газеті”, ухвалу винесли і попри брак необхідних для цього документів, і попри зауваження начальників деяких управлінь міської ради до проекту документа. Зокрема, свої зауваження висловили начальник управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин Михайло Бокало та начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич. У зауваженнях чітко вказано: відсутня низка документів, зокрема висновки управління архітектури, висновки управління охорони історичного середовища, висновки державної землевпорядної експертизи, згода Міністерства оборони щодо вилучення земельної ділянки з користування військової частини 2144В. 
    До речі, містобудівне обґрунтування для житлової забудови на цій ділянці отримало негативний висновок на містобудівній раді. Управління архітектури наполегливо радило інвестору доопрацювати його. Із цими зауваженнями перед тим, як ухвалити рішення, мали б ознайомитися депутати... До речі, на запитання “Газети”, чому напередодні винесення ухвали не було подано низки необхідних для цього документів, Михайло Мужилівський відповісти не зміг. 
    Мирослава Іваник
    ЗІК 
    У Львові бютівець купив чуже «повітря» і конвертував його у 2,9 га паркової землі «Знесіння». Мер Садовий вмив руки, – ГФЛ
    Оборудка щодо виділення ТзОВ «Архібуд» земельної ділянки у парку «Знесіння» (під житлову забудову) має кримінальний характер. Про це сьогодні, 31 липня, на прес-конференції у Львові повідомили члени Громадського форуму Львова Олег Мацех та Теодор Дяків. (Співвласником «Архібуду» є депутат Львівської міської ради від БЮТ Михайло Мужилівський).
    За словами координатора ГФЛ Олега Мацеха, депутати ухвалили рішення про виділення земельної ділянки у парковій зоні «Знесіння» під житлову забудову, незважаючи на протести громадськості, численні публікації у пресі, негативні висновки управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, без погодження дирекції «Знесіння» та за відсутності містобудівного обґрунтування.
    Більше того, у цій справі, за його словами, випливли нові кричущі факти. Виявляється, що 10.02.2006 року виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення «Про оформлення права державної власності на нежитлові будівлі та споруди майнового комплексу на вул. Довбуша, 15», яким присвоїв цим будівлям номер 15 на вулиці Довбуша та дозволив Державній прикордонній службі оформити право власності на них. І от халепа, «Архібуд» на аукціоні купив у прикордонників ці ж будівлі за три місця до цього! Тобто, «Архібуд» купив будівлі у прикордонників, які на той момент банально не були в їх власності. (Забігаючи наперед, нагадаємо, що згодом під ці будівлі «Архібуд» отримав від міської ж влади 2,9 га землі у парку «Знесіння»). Олег Мацех переконаний, що це перша афера, до якої причетні чиновники львівської міської влади.
    У червні 2006 року це рішення виконкому опротестував в.о. прокурора Львова І.Івченко як таке, що було прийнято з порушенням чинного законодавства. У протесті вказано, що Львівським прикордонним загоном Державної прикордонної служби України для реєстрації права власності на вищевказані будвілі та споруди в органи місцевого самоврядування «не надано жодних правовстановлювальних документів, передбачених Положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно».
    16 червня 2006 року виконавчий комітет своїм рішенням №758 «Про розгляд протесту прокурора міста Львова від 07.06.2006р. №334 задовольнив протест та відмовив Прикордонній службі у праві власності на зазначені споруди. Причому це рішення підписав міський голова Львова Андрій Садовий. Отож, афера друга: 20 жовтня 2006 р. Державна прикордонна служба України, незважаючи на рішення виконкому, все ж (в порушення законодавства) продає споруди ТзОВ «Архібуд».
    Як стало відомо, активісти ГФЛ виїхали на місце та зробили огляд цих споруд: на їх місці залишилися одні руїни. Афера третя: на підставі акту купівлі-продажу фактично неіснуючих споруд ТзОВ «Архібуд» в Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки 24 жовтня 2006 р. реєструє право власності на них та виготовляє відповідні документи.
    І, повторюємо, саме на підставі цього фіктивного права міська рада своєю ухвалою виділяє ТзОВ «Архібуд» земельну ділянку площею 2,9 га в оренду на 10 років для будівництва чи то житлового комплексу чи то ще чогось. Причому таке рішення приймалося за негативних висновків управлінні охорони історичного середовища, юридичного управління та інших підрозділів Львівської міської ради.
    «Лякає одностайність депутатів Львівської міської ради під час прийняття цього рішення, його відстоювання керівництвом фракцій «Свобода» та БЮТ, його підтримка Садовим, який, як з’ясувалось, добре знав, що документи на право власності на ці «споруди» незаконні, адже підписав відповідне рішення та чомусь мовчав», – наголосив Олег Мацех і додав, що ГФЛ намагатиметься знайти правду щодо цих рішень через прокуратуру або суд. Крім цього, ГФЛ не виключає, що добиватиметься відставки чільного міського голови Львова Андрія Садового. 

    Zaxid.net
    ГФЛ добиватиметься скасування рішень щодо ділянки у парку "Знесіння" через суд
    "Громадському форуму Львова стали відомі нові шокуючі факти про ділянку, яку "Архібуд" купив на аукціоні, вони мають кримінальний характер", - зазначив сьогодні, 30 липня, на прес-конференції депутат Львівської міськради Теодор Дяків.
    "Виявляється, що 10.02.2006 р. виконавчий комітет міської ради прийняв рішення "Про оформлення права державної власності на нежитлові будівлі та споруди майнового комплексу…" на вул. Довбуша, яким присвоїв номер 15, та дозволив Державній прикордонній службі оформити право власності на них. У грудні 2005 року "Архібуд" на аукціоні купив у прикордонників будівлі, які на той момент не були у їхній власності", - заявив координатор ГФЛ Олег Мацех. 
    За його словами, у червні 2006 р. це рішення виконкому опротестував в.о. прокурора міста Львова І.Івченко, як таке, яке було прийняте з порушенням чинного законодавства. 16 червня виконавчий комітет задовольнив протест. Однак, 20 жовтня 2006 р. Державна прикордонна служба України, не зважаючи на рішення виконкому, продає споруди. 
    "На підставі акту купівлі-продажу ТзОВ "Архібуд" в бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки реєструє право власності на них та виготовляє відповідні документи. А на основі цього фіктивного права власності міська рада своєю ухвалою виділяє "Архібуду" земельну ділянку в оренду на 10 років для будівництва житлового комплексу. Причому дане рішення приймалося за негативних висновків управління охорони історичного середовища, юридичного управління та інших підрозділів Львівської міської ради. Якщо міська рада не скасує цих двох ухвал, то ГФЛ через суд, або за допомогою прокурора буде добиватися їхнього скасування", - додав О.Мацех. 
    Львівський портал
    ГФЛ знайшов нові факти земельної афери у міській раді
    Громадський форум Львова заявляє про нові факти, які, на його думку, засвідчують нечувану аферу зі землею парку «Знесіння». Сьогодні на прес-конференції член ГФЛ, депутат Львівської міської ради Теодор Дяків сказав, що нові аспекти в цій справі дозволяють говорити навіть про кримінальну відповідальність окремих посадовців. 
    За словами Теодора Дяківа, перший факт полягає в тому, що у грудні 2005 року ТзОВ «АрхіБуд» купив у прикордонників будівлі в парку «Знесіння», які на той момент не були у їхній власності. «Після цього у лютому наступного року, згідно з рішенням виконкому, прикордонники отримали право власності на ці споруди. Але це рішення оскаржила прокуратура», – зазначив депутат. 
    Як повідомив Т.Дяків, незважаючи на це у жовтні 2006 року Державна прикордонна служба України, порушуючи законодавство, таки продала споруди «АрхіБуду». 
    Цікаво, що активісти ГФЛ виїхали в парк «Знесіння», щоб оглянути продане майно. «З’ясувалося, що там залишилися суцільні руїни», - наголосив Теодор Дяків. За його словами, звідси виплаває третій факт афери – на підставі акту купівлі-продажу неіснуючих споруд «АрхіБуд» зареєстрував право власності на них в бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки. 
    І афера остання – на основі цього фіктивного права власності міська рада виділила «АрхіБуду» земельну ділянку площею 2,8 га в оренду на 10 років для будівництва житлового комплексу. 
    Відтак, на думку Громадського форуму, у зв’язку з усією цією історією окремим посадовцям світить кримінальна відповідальність. Зокрема ГФЛ вважає, що відповідати за фальсифікацію мають працівники Бюро технічного інвентаризації, посадові особи райадміністрації, а також міський голова Львова Андрій Садовий та посадовці міської ради, які ввели в оману депутатський корпус, завізувавши ухвалу, згідно з якою «Архібуд» отримав в оренду землю в парку. 
    «Ми будемо вимагати притягнення до відповідальності тих органів, які зобов’язані були цього не допустити. У цій ситуації співвласник «АрхіБуду» пан Мужилівськмй відповідати не буде», - додав Теодор Дяків. 
    Нагадаємо, 5 липня Львівська міська рада затвердила ТзОВ «АрхіБуд» земельну ділянку площею 2,8 га по вулиці Довбуша, 15 в оренду терміном на 10 років для будівництва кварталу житлової забудови. Громадський форум назвав це рішення незаконним і закликав депутатів скасувати його. На думку ГФЛ, згадана ділянка є парковою зоною, а тому будь-яке будівництво на ній неможливе. 

    17.07-18.07.2007
    ЗІК
    Михайло Мужилівський: Ми не знаємо, що будемо будувати у парку «Знесіння»
    І знову – про «Знесіння». ЗІК узяла інтерв’ю в співвласника ТзОВ «АрхіБуд», депутата Львівської міської ради Михайла Мужилівського – ключової фігури у цій темі.
    – Пане Михайле, будівництво в парку «Знесіння», погодьтеся, мало в кого викличе схвалення...
    – Я вас прекрасно розумію. І я б на місці простих людей так само б думав, якби мені сказали, що в парку «Знесіння» хтось прийшов вирубати дерева і будувати прямо посеред парку багатоквартирний будинок чи щось таке. Повірте, я б так само негативно сприйняв би цю інформацію і виступав би проти. Але ж нічого подібного не відбувається! Навіть близько нічого такого не відбувається! І не буде відбуватися – можу вас запевнити. Я у вас (у прес-залі ЗІКу – ЗІК) уже давав із цього приводу прес-конференцію для журналістів. Жодного будівництва у парку немає і не планується.
    – Давайте розставимо всі крапки над і...
    – Давайте...
    – Звідки взагалі взялася інформація, що ваш «АрхіБуд» планує будівництво елітного житла для заможних львівян у парку «Знесіння»?
    – Зараз поясню, аби нарешті все розставити на свої місця. Почну з того, з чого почалася вся ця історія. По-перше, земля, про яку іде мова, не належить паркові «Знесіння». Про це говорить Державний акт на право власності на землю – і згідно з ним, парк «Знесіння» не є власником цієї земельної ділянки. І не був. Ця земельна ділянка всі останні роки належала Міністерству оборони. Там була військова частина прикордонників. По карті це є невеликий острівець у лівій частині «Знесіння». Там був режимний об’єкт. Ця земля була обнесена парканом, і туди ніхто не мав права носа поткнути: ні прості львів’яни, ні дирекція парку. На цьому режимному об’єкті була складна апаратура, яка, наприклад, могла засікти літак, який тільки-но злітав у Норвегії. Розумієте? Це був режимний об’єкт, обнесений парканом. Далі за ним іде урвище. Там ніхто із простих львів’ян не гуляв і не відпочивав. Тому неправильно говорити зараз, нібито ми зайняли територію, де все життя люди відпочивали. Парк не користувався цією територією, і це не була територія відпочинку. І адміністрація парку це визнає.
    – А як ця земля до вас потрапила?
    – Розказую. Міністерство оборони зразу після Помаранчевої революції вирішило покращити свій фінансовий стан шляхом конкурсного продажу об’єктів, які не використовуються. У Києві був оголошений конкурс на придбання об’єктів якраз на цій земельній ділянці на «Знесінні». Конкурс проходив відкрито, у ньому брали участь 11 учасників.
    – А за якими критеріями визначався переможець?
    – Хто більшу суму запропонує. «АрхіБуд» переміг у цьому конкурсі.
    – А що це були за об’єкти? Ми питаємо тому, що, наприклад, Громадський Форум Львова заявляв, що там якісь собачі будки, розвалені туалети і так далі...
    – Що там за об’єкти – зараз вам детально перерахую, аби люди не думали, що ми купляли, як ви кажете, псячі будки. Значить, що там є? Великий металевий ангар – 315 кв м. Цегляна теплиця – 66 кв м. Велика дерев’яна споруда – 119 кв м. Дві великі цегляні споруди – 83 і 62 кв м. Також дерев’яне приміщення на 66 кв м. Є дві менші будівлі: з цегли на 10 кв м і з дерева на 8 кв м. От такі, як ви бачите, «псячі буди» на загальну квадратуру понад 700 кв м. Як на те пішло, за «собачі будки і розвалені туалети» ми заплатили великі гроші, і вони пішли в державний бюджет, а не комусь у кишеню. Керівники Громадського Форуму Львова, я знаю, теж заможні люди – чи платити б вони такі гроші за псячі будки, як ми заплатили? Повертаюся до теми розмови. Всі ці об’єкти розкидані по всій цій землі. Вони не зосереджені на одному місці.
    – Вам закидають, що ви маєте право не на три гектари, а на 0,9 га – саме на такій площі розташовані об’єкти, які ви купили в Міноборони і які тепер є вашою власністю.
    – По-перше, із купівлею цих об’єктів до нас перейшло право виробляти всі документи на землю, яка раніше була у власності Міноборони. Для обслуговування цих об’єктів. По-друге, навіть якби ми на кожен куплений об’єкт виробляли би окремо документи на землю, то у сумі все одно би вийшло три гектари. Зрештою, ми пройшли всі земельні інстанції, і ні в кого не виникло ніяких запитань чи претензій. Усі документи у нас на руках, і я опираюся тільки на них, а не на розмови.
    – Добре. Навіть якщо ви й набули право на об’єкти, навіть якщо ви й маєте ухвали сесії про відведення вам землі, то ви все одно повинні визнати, що юридично ваша земля ніби й не має стосунку до парку, але фактично вона розташована в його межах.
    – Дійсно, в цьому вся проблема. Офіційні зовнішні межі парку охоплюють навіть вулицю Довбуша, де станом на зараз є житлові будинки. І коли вони будувалися, то всі мовчали, хоча придертися можна було. Житловий комплекс, який там можна збудувати, насправді логічно закінчив би вулицю Довбуша в замкнутий комплекс із благоустроєним входом у парк. Між іншим, так само в межах парку навіть зараз є частина автостоянки, де стоять автоцистерни з мастилами і так далі. І знову всі цього не помічають. Особисто я і закликав, і буду надалі всіх закликати дивитися на документи. Ідеться про конкретну земельну ділянку. Вона за усіма документах жодного стосунку до парку не має. Я погоджуюся, що тут закладена колізія, адже межі парку якби оточують цю територію. Тоді є інше питання: коли на цій землі була військова частина, яка була огороджена парканом і перебувала під збройною охороною, – то тоді це нікому не заважало. Є документи, і вони грають вирішальну роль.
    – А коли ви купляли об’єкти на цій землі, у вас не виникало підозр, що в майбутньому з цим можуть виникнути проблеми?
    – Ви правильно запитуєте. Коли ми придивлялися до цієї території, то дуже скрупульозно її вивчали. В нас були юристи, які дивилися всю документацію. Більше того, перед тим, як брати участь у конкурсі, ми особисто прийшли до директора парку і питали його, який статус цієї землі і чи вона має відношення до парку. Пан Завадович, директор, не дасть мені збрехати, що він особисто нам надав усю документацію і переконував, що ця земля жодного стосунку не має до парку. Ви ж зрозумійте, на той час я був бізнесменом, я ще не був депутатом Львівської міської ради. Ви що, думаєте, що ми отак всліпу ішли на конкурс, якби нічого не перевірили? Та ми кілька разів все перевіряли, консультувалися в різних фахівців – і тільки тоді пішли на конкурс! Це нормально в таких випадках. Просто якщо в Україні не створена система, яка дозволяла б запобігати таким конфузам, коли межі парків є розкидані і невпорядковані, то не ми в цьому винні.
    – Повертаємося до забудови. Звідки взялася інформація про елітне житло?
    – Вона пішла від нас. Ми дійсно хотіли запропонувати містобудівниій раді проект із будівництва багатоквартирного будинку. Але зараз ситуація виглядає зовсім інакше.
    – Як саме?
    – Ми повністю призупинили всі свої проектні пропозиції. 
    – Що це означає?
    – Те, що ні ми, ні міська влада не знаємо, що там можна буде збудувати. Ми зараз почнемо археологічні дослідження за наш кошт. Скільки вони будуть тривати – невідомо. Що археологи там знайдуть – теж невідомо. В усякому разі якщо вони знайдуть цінні рештки – ми їх музеїфікуємо. У міста на це ніколи немає грошей, а ми це зробимо – як зробили ми це на Братів Рогатинців (там ми зберегли і старовинний мур, і бастею), ми таке саме зробимо на Краківській-Вірменській. У залежності від того, що археологи знайдуть на «Знесінні», ми замовимо проект. І він буде розглядатися містобудівною радою. Ще ні разу так не було, аби ми робили щось усупереч закону. Тому все з цим проектом буде відкрито і прозоро. До речі, я забув сказати, що ми не є власниками цієї землі. Вона в нас в оренді, і ми постійно за цю оренду платимо гроші в міський бюджет. Щоб люди розуміли – ця земля не є нами приватизована. Ми її тільки орендуємо.
    – Тобто ви хочете сказати, що наразі самі не знаєте, що будете будувати на Знесінні?
    – Правильно. Ми не знаємо, що там буде будуватися. Для початку профінансуємо археологічні розкопки. А вже потім запевняю всіх, що ми будемо робити те, що дозволяє закон. Буде там житло, чи кінотеатр, чи готель, чи луна-парк – ніхто цього не знає. Тому нам треба раз і назавжди припинити всі ці розмови про елітне житло, яке там нібито вже погоджене і так далі. Нічого подібного! Зрештою, якщо містобудівна рада і дозволить будувати там житло, то я вам гарантую, що там не буде оцих модернових кліток, як, наприклад, на площі Міцкевича (приміщення банку) чи на Валовій. До речі, хочу вам сказати, ці дві споруди будувала заїжджа кримська компанія, яка взагалі далека від львівської архітектури. І дуже прикро, що з цих невдалих прикладів громадськість робить загальний висновок, нібито всі будівельні компанії у старовинному Львові будують лише такі страшні будинки. Ми є львівська компанія, і ми спеціалізуємося на історико-архітектурній реставрації. Підіть подивіться на Братів Рогатинців, 18, на Соборну, 2, на Франка, 18 – ми відновили старовинні будинки з дотриманням усіх реставраційних технологій. Людей лякають, нав’язують їм негативну думку, тикаючи пальцем на споруди, збудовані невдало кримчанами. І по цьому судять про нас. Це неправильно.
    – Ви сказали «людей лякають, нав’язують». А що поганого в тому, що громадські організації піднімають проблему, яка болить кожного свідомого львів’янина?
    – Нічого поганого. Скажу вам чесно, люди, які розкручують свою громадську організацію, аби на ній в’їхати в політику, роблять усе правильно. Бо і справді тема «Знесіння» – це золоте дно для громадських організацій, для їх піару, особливо напередодні виборів. Ну ви ж самі розумієте: досить сказати, що бізнесмени влізли в парк, хочуть там будувати житло для «крутих» – і все! Громадськість зразу ж автоматично стає на бік громадських організацій! І нічого дивного тут немає. А мало би бути інакше. Громадські організації мали б не виходити з огульними звинуваченнями, а вивчити документи і запропонувати містові не кидати каміння в інвесторів, в яких усі документи на руках – а поставити питання ширше: як правильно забудовувати місто, як правильно працювати з місцевими інвесторами, які готові вкладати гроші в місто. Як на те й пішло, якщо громадські організації так сильно вболівають за парк, то хай вони виведуть своїх людей і поприбирають цей парк. Бо я пам’ятаю, коли під час реставрації площі Ринок влада закликала тих, хто найбільше кричав, прийти і допомогти лопатами, то ніхто не прийшов. Так і тут. Деякі діячі відстоюють парк – а самі навіть пальцем йому не допоможуть привести до порядку. От ми хоча й перебуваємо на землі, яка не належить паркові, ми все одно запропонували паркові свою допомогу. Бо будемо відверті – парк «Знесіння» постійно недофінансовується, він не є належно доглянутий, там узагалі не створено умов для комфортного відпочинку. Ніхто не має наміру забудовувати парк і викорчовувати дерева! Навіщо людей обманювати? Ми зобов’язуємося вкласти гроші в парк, розробити повну інфраструктуру – зробити нормальні алеї, поставити ліхтарі, смітники, облаштувати місця для відпочинку, дати можливість дрібним реалізаторам продавати там водичку чи морозиво – щоб у парк дійсно ходили люди відпочивати. А не ховатися в кущах, як зараз. Я переконаний, що парк від цього лише виграє. І міська влада так само, адже ми за свій кошт зробимо те, що вона ніколи не зробить. Не розумію: що тут поганого? Кричати і виступати може кожен, а от до конкретних справ руки не доходять. До речі, ми 300 тисяч гривень свідомо вклали в парк «Піскові озера», почистили його – але за кілька місяців його знову позасмічували. Ну такі ми люди, це вже інше питання...
    – І останнє питання. Вас звинуватили в лобіюванні свого питання. Так само були закиди, що ваша фракція БЮТ домовилася щодо бартерного голосування: вам проводять питання «Знесіння», а ви проводите іншим фракціям їхні земельні питання.
    Багатьом хочеться, щоби так було. Я вже говорив, що треба розмовляти фактами. Усі розмови про домовлені голосування по цьому питанню – це брехня. Ні у депутатів, ні у земельних інстанцій, ні в прокуратури не виникло застережень щодо цього питання. Ви що, дійсно думаєте, що 72 депутати з 78 присутніх отак одностайно би проголосували за незаконне питання? Всі ухвали сесії міської ради щодо цієї земельної ділянки – це були планові формальності, які бувають у таких випадках. Якщо ви пам’ятаєте, у березні міськрада дала дозвіл «АрхіБуду» на виготовлення технічної документації на землю. І тоді всі мовчали. 6 липня ми подали всю вироблену документацію – і сесія відвела нам цю ділянку. Цю процедуру міськрада проходить тисячі разів. Я розумію, що земельні питання завжди викликають багато підозр – нічого не зробиш, так є у кожному місті. Але тут усі документи були, депутатські комісії їх вивчили, інші установи так само – які можуть бути питання? Я на прес-конференції взагалі почув питання, що нібито «Знесіння» пов’язане зі звільненням вашого колеги Савельєва. Ну це ж узагалі смішно! Що має одне до другого? Я розумію, що на темі «Знесіння» багатьом хочеться виступити великим захисником природи – але ж інколи треба серйозніше до всього ставитися. 
    ГФЛ пікетує міську раду
    Приблизно 30 представників Громадського форуму Львова влаштували пікет біля входу в міську раду. Вони протестують проти розгляду на сьогоднішній сесії міської ради питання про відведення ділянки на вулиці Довбуша, 15 ТзОВ «Архібуд», яка має намір спорудити там житловий будинок. 
    Представники ГФЛ вимагають зняти це питання з розгляду, оскільки згадана ділянка розміщена у парковій зоні, а там, згідно з чинним законодавством, можна проводити лише рекреаційне, а не житлове будівництво. 
    Ігор Гулик: Спершу ми розберемося, чи учора львівські депутати від «Свободи» голосували «за» забудову парку Знесіння, а потім визначимо, що робити
    «Мені важко відразу сказати, якою буде наша реакція на повідомлення ВО «Свободи» Львівської міської ради. Є ухвала учорашнього засідання сесії Львівської міськради, відповідно до якої парк Знесіння віддано під забудову. Це свідчить про певну консолідовану позицію депутатів», – заявив сьогодні, 6 липня, у коментарі Західній інформаційній корпорації головний редактор «Львівської газети» Ігор Гулик.
    І.Гулик наголосив на тому, що наразі не ознайомлений зі списком тих, хто голосував «за» це рішення. «Але тим не менше, рішення пройшло. Воно прийняте і це може бути певним опосередкованим доказом того, що депутати вже мали певну узгоджену позицію. З іншого боку, «Львівська газета» просто аргументувала те, що надруковано у статті, словами одного з учасників процесу Олександра Молодого. Отже, артикулюючи свою позицію, пан Молодий, очевидно, мав на те підстави. Думаю, що це попередня оцінка ситуації, а тим паче, що ВО «Свобода» не зверталася у редакцію безпосередньо після виходу цієї публікації, і ми ще не з’ясовували з ними відносини. Наразі мова не йде про те, що ми будемо чи не будемо спростовувати нашу інформацію... Так можна дійти до абсурду – будемо спростовувати все, що говорять наші співрозмовники в інтерв’ю», – сказав головний редактор «Львівської газети». 
    Результати «деградаційного» голосування Львівської міськради по забудові парку Знесіння
    Учора, 05.07.2007 р., на сесії Львівської міської ради було прийняте незаконне рішення щодо будівництва в парку «Знесіння" – попри численні протести громадськості, негативні висновки фахівців та за відсутності необхідних дозволів. Це голосування стало яскравою демонстрацією зневаги до львів'ян, – таку заяву сьогодні, 6 липня, поширив Громадський форум Львова.
    У заяві зазначено, що голосування щодо забудови Знесіння засвідчило: «у Львівській міській раді почалися незворотні процеси деградації, адже вона діє не на користь громадян, а на навпаки – на шкоду».
    ГФЛ надав ЗІКу результати вчорашнього голосування по Знесінню – дивитися у «Фотогалереї».
    Мужилівський каже, що буря навколо забудови парку Знесіння надумана
    «Я не розумію, чому в питанні будівництва в парку Знесіння стільки істерії. По-перше, парк Знесіння тут узагалі ні до чого, оскільки по всіх документах земля, про яку йдеться, не належить парку. По-друге, взагалі не йдеться про якесь будівництво», – заявив депутат Львівської міської ради, голова правління Обєднання підприємців Львівщини «Крок» Михайло Мужилівський.
    Зокрема, Мужилівський пояснив, що вчора сесія міськради лише відвела земельну ділянку: «На ній почнуться археологічні розкопки – за кошт інвестора. І лише потім стане зрозумілим, що там можна буде будувати – в залежності від того, що там знайдуть археологи. Та й то весь проект будівництва буде затверджуватися додатково».
    Михайло Мужилівський також висловив застереження, що у Львові все більше і більше трапляється непорозумінь щодо будівельників. «Я можу це пояснити лише незнанням суті справи».






    Категорія: Статті "Легіонів Землі" | Додав: ПВП (27.10.2009) | Автор: Володимир Приступа
    Переглядів: 1879 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Всього коментарів: 0
    avatar
    Авторське право належить керівникам проекту та авторам матеріалів © 2025
    Сайт управляється системою uCoz