Вискажи свою думку, зупини зміну клімату!
Дорогі друзі!
З радістю та величезним натхненням запрошуємо вас приєднатись до Всесвітнього Дня дій на захист клімату - найбільшої в історії практичної екологічної акції. 10 жовтня 2010 року (10/10/10) школяри, студенти, спортсмени, лікарі, вчителі, співаки, мери та бізнесмени працюватимуть разом заради зменшення викидів парникових газів. В тисячах міст по всьому світу будуть садити дерева, утеплювати вікна в будинках, замінювати лампочки, встановлювати велопарковки. Наше гасло – „До роботи!”.
Від імені глобальної ініціативи 350.org та Українського кліматичного руху, Дитяча екологічна асоціація «Зелена Країна» запрошує вас приєднатись до кампанії 10/10/10 „До роботи!”. Щоб приєднатись до кампанії 10/10/10 „До роботи!” – організуйте в цей день практичну акцію в своєму місті або учбовому закладі.
Своїми діями кожен із нас може суттєво допомогти подоланню зміни клімату. Зменшуючи власні викиди через екологічно-дружній спосіб життя, ми виконуємо свій обов’язок відповідального і дбайливого жителя планети.
Не чикатимемо завтра!
Подумаємо, що може зробити кожен з нас!
Чи є у вас які-небудь пропозиції?
Які акції можна організувати в рамках 10/10/10?
Садити дерева. Висадіть невеличкий сад у дворі багатоповерхівки, посадіть дерева на місці вирубки, пожежі, відновіть лісосмугу вздовж поля. Пам’ятайте, що висаджувати дерева на недоторканих природних ділянках не варто – ви можете порушити екосистему; краще відновіть насадження там, де їх було пошкоджено.
Замінити лампочки на енергоощадні. Подумайте, де освітленням користуються найчастіше і де доступних вам коштів вистачить на заміну лампочок у одній кімнаті чи всьому приміщенні. Клас у школі, палата в лікарні, офісне приміщення – ось непогані варіанти.
Переробка відходів. Накопичена макулатура, пластикові і скляні пляшки, металобрухт, використані батарейки та лампочки – все це можна відвезти на переробку, подарувавши речам нове життя. В деяких місцях можна встановити коробки для збору батарейок та лампочок, куди люди зноситимуть відходи впродовж місяця. Тільки не забудьте домовитись із компанією-переробником заздалегідь, уточніть, які саме вторинні ресурси вони приймають і в яких кількостях.
Сідайте на велосипед. Цей двоколісний транспорт став символом екологічно чистого та бюджетного пересування на невеликі дистанції. Для своєї акції ви можете не просто проїхатись вулицями міста на велосипеді, а і зробити вело їзду безпечнішою та приємнішою для жителів. Облаштуйте велопарковку біля ринку, проведіть урок ПДР для школярів, запропонуйте вело магазину провести в цей день безкоштовний ремонт для всіх охочих, розпочніть переговори з місцевою владою про створення мережі вело доріжок.
Еко-торби. Використання пластику виснажує запаси нафти і все більше забруднює нашу планету. Відмовтесь від пластикових пакетів для покупок – заведіть собі еко-торбу. Для акції влаштуйте майстер-клас із виготовлення еко-торб, запросіть дизайнера для їх оздоблення і продайте на аукціоні або запропонуйте місцевим магазинам в цей день продавати еко-торби замість звичайних пакетів.
Кінопоказ.Що може бути простіше і ефективніше для поширення знань, ніж спільний перегляд екологічних фільмів. Зберіться з друзями на квартирі, влаштуйте перегляд в класі під час виховної години чи домовтесь з місцевим кінотеатром. Виберіть один із сучасних фільмів про зміну клімату – «Незручна правда», «Дім. Побачення з планетою», «Історія речей», «В перетворенні», «Людина з нульовим впливом», або про екологічні аспекти вашого регіону (завжди можна попросити у викладачів біології та географії). Не забудьте широко проанонсувати показ.
Альтернативна енергетика. Вітрова, сонячна, геотермальна енергетика перестають бути екзотикою, їх можна використовувати по всій Україні. Якщо ви маєте достатньо ресурсів, подумайте над встановлення сонячної панелі на даху вашої школи, збудуйте ветрогенератор або змайструйте сонячний колектор. Можна залучити в якості спонсора компанію-виробника обладнання. Зменшуйте викиди та популяризуйте чисту енергію.
Ре-арт.Старі речі можуть знайти нове життя у витворах мистецтва та виробах щоденного вжитку. Влаштуйте майстер-клас з плетіння килимків зі старого одягу, зробіть горщики для розсади з пластикових пляшок, відновіть стару раму для дзеркала, зробіть намисто з пап’є-маше – варіантів безліч. Так ви зменшите кількість сміття, що викидається на звалища, та ще і отримаєте нову ексклюзивну річ. Утеплюйте помешкання. Зменшити споживання тепла та електроенергії, та ще й отримати більше комфорту – це дозволяє зробити утеплення помешкання. Заклейте віконні рами чи замініть вікна на нові, наклейте відбиваючу фольгу за батареями, ізолюйте стіни будинку скловатою або встановіть ефективний котел. Варіанти залежать тільки від ваших бажань і фінансових можливостей.
Графіті. Зробіть вашу позицію видимою – намалюйте своє бачення зміни клімату на стіні заводу чи будівельному паркані. Вашу роботу щодня бачитиму тисячі очей.
Квест. Розробіть гру із послідовними практичними завданнями, наприклад, розгадавши знаходження наступного пункту, учасники посадять дерево, а на наступному пункті – намалюють листівку про зміну клімату. Не забудьте про екологічні подарунки для учасників. Ярмарок. Торгівля також може бути екологічною. Влаштуйте невеличкий ярмарок екологічно-дружніх товарів – органічних овочів, одягу з натуральних тканин, натуральної косметики та побутової хімії, виробів ручної роботи. Вам подякують і покупці і виробники. Поділіться з іншими. Кожен з нас має речі, котрі не використовує, хоч вони і хорошої якості. Сорочка більшого розміру, рожева ваза для квітів, ролики, з яких виросли. Зберіть такі речі з декількох сімей і поділіться ними з іншими. Речі можна передати в дитячий будинок чи будинок для літніх людей. Інший варіант – влаштувати «фрі-маркет», де кожен може прийти і безкоштовно взяти ту річ, що йому сподобалась.
Фотографуйте і знімайте. Будьте креативними. Зберіть друзів і сфотографуйтесь у формі цифри 350, відзніміть ролик про те, чому ви вважаєте дії проти зміни клімату важливими, зробіть фото з плакатом на фоні міської адміністрації чи історичної будівлі – і поширюйте ваші матеріали. Нехай люди дізнаються про вашу позицію.
Важливо не те, що загублене, важливо, що можно ще зберегти.
Всі ми в силах улагодити ситуацію.
Чого ж ми чекаємо?
«Зроби для планети те, що можеш, вже зараз».
Юні друзі!
Приєднуйтесь до наймасштабнішої акції
«Кліматична неділя 10/10/10».
Зробіть свій внесок у вирішення проблем клімату.
Розкажіть нам, яка практична діяльніть буде вами проведена.
Короткі репортажі з вашої акції, яскраві фотографії, відео-ролики, публікації в СМІ та іншу інформацію про вашу діяльність надішліть на поштову адресу ДЕА «Зелена Країна», або електронною поштою.
Після проведення 10/10/10 найактивніші школярі отримають кліматично-дружні призи.
Дитяча Екологічна Асоціація «Зелена Країна»
м.Горлівка 84607 вул. 60 років СРСР, б. 59
green_landzk@mail.ru |